Reklama

Mural na Rok Sienkiewicza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Mural na Rok Sienkiewicza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdzie jeśli nie na osiedlu Sienkiewicza miałby powstać mural przedstawiający naszego noblistę? W tym tygodniu prace powinny się zakończyć. Blok nr 2 przy ulicy Skrzetuskiego odmieni swoje oblicze.

Rok 2016 to czas na inicjatywy związane z postacią Henryka Sienkiewicza. Na trenie miasta pojawiła się już \"ławeczka\", a pomnik ma być wyremontowany. Łukowska Społdzielnia Mieszkaniowa dołączyła się do obchodów Roku Sienkiewicza i postanowiła przeznaczyć jedną ze ścian bloku na mural.

Pomysł pojawił się podczas posiedzenia Rady Nazdorczej ŁSM. Autorem muralu będzie Zbigniew Sikora z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego projekt bardzo nam się spodobał. Jesteśmy tez po rozmowach z Panem Burmistrzem, by ten mural doświetlić – powiedział prezes ŁSM Tadeusz Malesa.

Artysta, który już zabrał się do pracy nad łukowskim muralem ukończył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Jak czytamy na jego oficjalnej stronie:

Zbigniew Sikora uczęszczał do Pracowni Alternatywnego Obrazowania prowadzonej przez prof. Włodzimierza Szymańskiego przy Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii oraz na specjalizację do Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej kierowanej przez prof. Mirosława Duchowskiego. W 2008 r. otrzymał wyróżnienie w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej za projekt zagosodarowania Placu Defilad w Warszawie. W 2009 r. zwyciężył w V edycji konkursu organizowanego przez Galerię A19, w ramach którego zrealizował mural „Metro Muzeum” wewnątrz jednej ze stacji Warszawskiego Metra.

Dwa lata poźniej został laureatem stypendium na realizację muralu promującego stolicę przyznanego przez Biuro Kultury m. st. Warszawy. W 2015 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Prace już się rozpoczęły. Już pod koniec tego tygodnia powinniśmy zobaczyć efekty. Pozostaje mieć nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy niszczenie dzieła.     

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE