Reklama

Łukowskie firmy na międzynarodowym Festiwalu Mody w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ewa Durakiewicz-Wartacz

Łukowskie firmy na międzynarodowym Festiwalu Mody w Lublinie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Premierowe kolekcje polskich i zagranicznych projektantów oraz gwiazdy na wybiegu. To przebieg Międzynarodowego Festiwalu Mody EAST FASHION, który odbył się kilka dni temu w Lublinie. Na targach zaprezentowały się również łukowskie firmy: Łuksja, Parisel i Nipplex.

Festiwal odbywał się między 8 i 10 września, a jego organizatorem był lubelski Klaster Designu, Innowacji i Mody. Podczas trzydniowego maratonu mody na wybiegach w Lubelskim Centrum Konferencyjnym i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie swoje premierowe kolekcje zaprezentowało kilkudziesięciu projektantów. Pokazom ich najnowszych kreacji towarzyszyły między innymi warsztaty i konferencje dla przedstawicieli branży odzieżowej. Zaprezentowały się też firmy, które swoje siedziby mają ulokowane w powiecie łukowskim: Łuksja, Salon Sukien Ślubnych Parisel i Nipplex.

Skąd pomysł na zorganizowanie wielkiego festiwalu mody w Lublinie? - Tak naprawdę moda i design od lat są wpisane w gospodarczą mapę naszego regionu. To tutaj swoje kolekcje szyją największe światowe marki i nasze rodzime firmy, jak Łuksja czy Bialcon – mówi Jolanta Kozak, prezes Klastra Designu, Innowacji i Mody. - To wreszcie z naszego miasta wywodzą się najsłynniejsi polscy projektanci - Arkadius i Maciej Zień. Postanowiliśmy o tym wszystkim przypomnieć lublinianom, którym po prostu należy się taki festiwal, jak EAST FASHION – dodaje. 

Kulminacyjnym punktem Międzynarodowego Festiwalu Mody EAST FASHION była gala inauguracyjna, gdzie przed blisko tysięczną widownią zaprezentowali się projektanci: Małgorzata Ewa Czernik, Marzena Efir, Aneta Michalska, Aleksandra Zgubińska, Agnieszka Bonisławska, Agnieszka Tokarz Iwanek; firmy Łuksja, Guittard i Kastor oraz prawdziwa legenda polskiej mody - Jerzy Antkowiak. Projektantom towarzyszyły też gwiazdy filmu i telewizji. Jednym ze sponsorów wydarzenia był m.in. Powiat Łukowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE