Reklama

Łukowski SOR już po remoncie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP ZOZ w Łukowie

Łukowski SOR już po remoncie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpitalny Oddział Ratunkowy funkcjonujący przy SP ZOZ w Łukowie doczekał się kompleksowego remontu. Na potrzebujących czekają już nowocześnie urządzone i zmodernizowane sale. Zostały one również wyposażone w najwyższej jakości sprzęt ratujący życie. Znacznej poprawie uległy także warunki pracy dla personelu medycznego.

- W tym momencie nasz oddział ratunkowy stoi na europejskim poziomie. Mamy się czym chwalić, bo urządzone i wykonane w ten sposób sale wyglądają naprawdę imponująco – mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. Inwestycji i Remontów w SP ZOZ Łuków.
- Ponadto wisienką na torcie może być wysokiej jakości wyposażenie SOR-u. Musimy pamiętać, że remont i wyposażenie oddziału ratunkowego, to były dwie oddzielne procedury. Obie żmudne i wymagające wysiłku wielu ludzi. Trwały one blisko 3 lata. Długość tego okresu mówi sama za siebie – dodaje Orzeł.

W ramach przebudowy i remontu pomieszczeń szpitala w celu dostosowania do potrzeb SOR-u zostało wykonane m. in. przeprojektowanie pomieszczeń budynku wraz z ich nowoczesnym wykończeniem, a także wymiana instalacji i aparatury medycznej. Prace remontowe dostosowały budynek do najwyższych standardów medycznych obowiązujących na oddziałach ratunkowych. Całość kosztów remontu wyniosła 1 124 097,00 złotych.

Wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego było możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia. Całkowity koszt zakupu wysokiej jakości sprzętu medycznego to blisko 6 milionów złotych, z czego kwota dofinansowania wyniosła niewiele ponad 5 milionów. Wkład własny szpitala wyniósł 5%, zaś 10% dorzucił Powiat Łukowski. Kwota dofinansowania jaką pozyskał SP ZOZ w Łukowie była najwyższą z kwot dofinansowania dla SOR-ów z całej Polski ubiegających się o dofinansowanie w siedzibie Ministerstwa Zdrowia.

Wszystkie te prace związane są z polityką podnoszenia jakości usług świadczonych przez SP ZOZ w Łukowie i jego jednostki znajdujące się na terenie Powiatu Łukowskiego.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE