Reklama

Lipiec kandyduje na burmistrza. „Miasto potrzebuje oddechu”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Lipiec kandyduje na burmistrza. „Miasto potrzebuje oddechu” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Henryk Lipiec będzie ubiegał się o funkcję burmistrza Łukowa w zbliżających się wyborach samorządowych. Radny powiatowy stanął na czele stowarzyszenia "Razem ponad podziałami", które powalczy o zaufanie wyborców na jesieni. W trakcie konferencji prasowej w poniedziałek 20 sierpnia zaprezentował też główne punkty swojego programu wyborczego.

Za nami konferencja prasowa stowarzyszenia „Razem ponad podziałami”, które powalczy o mandaty w Radzie Miasta i Radzie Powiatu w jesiennych wyborach samorządowych. Grupę firmują swoimi nazwiskami m.in. Krzysztof Tymoszuk, Jerzy Kamiński, Mariusz Chudek, Mateusz Popławski, Tomasz Sych i Henryk Lipiec, który postanowił ubiegać się o stanowisko burmistrza Łukowa. Kandydat podczas konferencji przedstawił też motywy, dlaczego postanowił powalczyć z obecnym burmistrzem 21 października.

- Miasto potrzebuje oddechu po ośmiu latach rządów twardą ręką, rządów apodyktycznych. Nie może być tak, że ludzie boją się wyrażać swoje opinie i swoje poglądy. Potrzebny nam jest burmistrz, który będzie zarządzał miastem, a nie rządził - powiedział Henryk Lipiec.

Podczas konferencji nowe stowarzyszenie zaprezentowało też wybrane punkty swojego programu wyborczego. Duży nacisk ma być kładziony na infrastrukturę i bezpieczeństwo. Henryk Lipiec razem z innymi kandydatami obiecał poprawę jakości dróg, przede wszystkim tych małych, zapomnianych i w złym stanie technicznym. Zobowiązał się też do zacieśnienia współpracy z działającymi na terenie miasta organizacjami pozarządowymi bez podziału „na lepsze i gorsze”.

- Miasto nie jest własnością ani jednego człowieka, ani jednego ugrupowania. Nie jest tak, że władza zawsze ma racje. Burmistrz powinien wsłuchiwać się w głosy ludzi, powinien być otwarty na dyskusję - dodał na konferencji kandydat na burmistrza.

Stowarzyszenie „Razem ponad podziałami” za kilka dni zarejestruje komitet wyborczy o tej samej nazwie. Grupa - w porozumieniu z Powiatem Łukowskim - ma też zabiegać o szybkie dokończenie budowy III etapu obwodnicy tzw. „małej obwodnicy Łukowa”, a w szczególności ronda z ulicą Radzyńską. H. Lipiec chce też poprawić estetykę miasta, zakończyć m.in. dawno zapowiadaną modernizację placu Narutowicza. Ważnym punktem programu wyborczego ma być dalsza modernizacja zalewu Zimna Woda, ale prowadzona w sposób solidny i bez fet. Poprawie mają też ulec drogi prowadzące nad zalew.

Podczas konferencji głos zabrali także Krzysztof Tymoszuk i Jerzy Kamiński. Obaj zachęcili do oddania głosu na Henryka Lipca w wyborach samorządowych 21 października. O zaufanie prosił również sam kandydat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE