Reklama

Krzysztof Głuchowski - podnoszenie sobie wynagrodzenia jest nieetyczne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Apel / Twitter

Krzysztof Głuchowski - podnoszenie sobie wynagrodzenia jest nieetyczne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkanaście dni temu media ogólnopolskie obiegła informacja o projekcie ustawy podnoszącej wynagrodzenia najważniejszych osób w państwie. Na liście posłów, którzy pod projektem się podpisali znalazł się przedsiawiciel Ziemi Łukowskiej Krzysztof Głuchowski.

Poseł Kukiz`15 Piotr Apel zamieścił na Twitterze listę posłów, którzy podpisali się pod projektem ustawy podnoszącej wynagrodzenia m.in. posłów. Na liście znalazł się przedstawiciel Ziemi Łukowskiej Krzysztof Głuchowski. Media społecznościowe wielokrotnie i na różne sposoby pokazywały niesprawiedliwość społeczną tego kroku. Znane są porównania podwyżek posłów i senatorów do podwyżek, na jakie mogli liczyć emeryci. Projekt, po burzy jaka się rozpętała, został odrzucony.

Wkrótce pojawił się jednak drugi pomysł, który miał regulować wysokość stawek wypłacanym najważniejszym osobom w kraju. Co ciekawe, pod tym projektem nazwiska naszego posła już nie ma. 21 lipca wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował o wycofaniu obu projektów.

Postanowiliśmy zapytać posła Krzysztofa Głuchowskiego o komentarz. Powiedział nam: 

Projekt się pojawił szybko i szybko został wycofany. Uważam, że pewne regulacje powinny być, by zmniejszyć nierówności jakie są. Zdarza się, że ministrowie zarabiają mniej, niż dyrektorzy departamentów. Moim zdaniem nie powinno jednak chodzić o podwyżki dla posłów. Podnoszenie sobie wynagrodzenia jest nieetyczne. 

Poseł Krzysztof Głuchowski nie sądzi, by do tematu podwyżek politycy na Wiejskiej szybko wrócili. Jego zdaniem nie nastąpi to przez najbliższe 2 lata. Temat może nie powrócić nawet w tej kadencji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE