Reklama

Reklama

Kredyt konsolidacyjny - czy pomaga osobom zadłużonym?

Opublikowano: 12 lutego 2021 07:48
Autor:

Kredyt konsolidacyjny - czy pomaga osobom zadłużonym?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co to jest kredyt konsolidacyjny? Jak go zaciągnąć i kiedy staje się pomocny? Kompendium wiedzy w tym zakresie przedstawiamy poniżej.

Reklama

Jeśli interesuje Cię dogodny sposób oddłużania oraz uzyskiwania komfortu współpracy z tylko jednym bankiem, przeczytaj koniecznie już teraz oraz sprawdź wszystkie oferty banków na www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny .
 
Kredyt konsolidacyjny - definicja
 
Nie ma wątpliwości, że kredyt konsolidacyjny to wyjątkowy produkt bankowy. Nie dotyczy on udzielania finansowego wsparcia w ramach wypłaty środków pieniężnych. Jego istotą jest raczej wsparcie w ramach procesu oddłużeniowego. Sama konsolidacja jest połączeniem co najmniej kilku różnych zobowiązań bankowych, dzięki czemu ustanawiany jest jeden, nowy kredyt konsolidacyjny na znacznie lepszych warunkach. Weźmy pod uwagę, że przecież zobowiązania zaciągane jeszcze kilka lat temu, były znacznie droższe. Połączenie kredytów w jedno zobowiązanie pozwala uzyskać lepsze, bo nierzadko tańsze warunki spłaty.

Jakie korzyści uzyskuje kredytobiorca poprzez połączenie kilku zobowiązań?

Przede wszystkim nowy bank spłaca wskazane kredyty i łączy je w jeden produkt. Ten charakteryzuje się niższym oprocentowaniem. To niejedyny walor, bo trzeba zaznaczyć, że konsolidacja pozwala najczęściej na wydłużenie czasu współpracy z bankiem. Dzięki temu comiesięczne raty zostają zmniejszone, a kredytobiorca odzyskuje finansową płynność. Co więcej, odczuwa się znaczny komfort współpracy już z tylko jednym bankiem, co przekłada się na atuty w ramach zarządzania własnym budżetem. Klient banku musi pilnować tylko jednego terminu spłaty raty.

Wszystko to sprawia, że poprawiona zostaje zdolność kredytowa, a ta pozwala zaciągnąć dodatkowe środki na dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny może więc stanowić produkt oddłużeniowym, ale jest jednocześnie zobowiązaniem, który pozwala wspierać finansowo na warunkach klasycznego kredytu gotówkowego.
 
Kredyt konsolidacyjny - dla kogo?
 
Ponieważ kredyt konsolidacyjny uznawany jest jako dobry produkt bankowy w celu oddłużenia kredytobiorcy, powinni z niego korzystać wszyscy, którzy zaciągnęli co najmniej kilka kredytów, a teraz nie radzą sobie z ich terminową spłatą. Weźmy pod uwagę, że kredyty zaciąga się dzisiaj szybko, łatwo i przy minimum formalności, a taki dostęp do środków pieniężnych bardzo często wywołuje tzw. spiralę długów. Konsolidacja jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi, by odzyskać płynność finansową i terminowo spłacać należności.

Kredyt konsolidacyjny to także opcja dla tych, którzy chcą uzyskać większy komfort współpracy z instytucją bankową. Wiadomo przecież, że od tej pory spłaca się tylko jedną ratę, w jednym terminie. Co ważne, konsolidacji mogą ulegać tylko kredyty bankowe. Nie ma możliwości, by łączyć zobowiązania zaciągnięte w instytucjach bankowych z tymi pozabankowymi, w tym chwilówkami.

Należy też wskazać, że o kredyt konsolidacyjny mogą starać się ci kredytobiorcy, którzy posiadają odpowiednią zdolność kredytową. To dobry produkt dla tych, którzy nie radzą sobie z płatnościami, natomiast nie generują jeszcze zadłużeń. Kredytobiorca musi być w pełni wiarygodny i wypłacalny, a bank, który udziela kredyt konsolidacyjny za każdym razem weryfikuje zdolność kredytową oraz historię kredytową swojego potencjalnego klienta.
 
Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?
 
Proces zaciągania kredytu konsolidacyjnego jest prosty, a dzisiaj takie zobowiązanie udaje się wziąć przez internet. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek, a w nim wskazać zobowiązania, jakie mają ulec połączeniu. Bank zażąda zapewne zaświadczenia o zarobkach, sprawdzi wpływy na konto i wygeneruje raport BIK, by oszacować zdolność i historię kredytową. Dopiero na tej podstawie zostanie wydana decyzja o udzielenie zobowiązania w ramach oddłużenia.
 
Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?
 
Ponieważ na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja, a każdy kredyt jest inny, warto najpierw porównać co najmniej kilka różnych ofert, by wybrać najlepszą, dopasowaną do indywidualnych preferencji propozycję. Pamiętajmy, że potrzeby kredytobiorców są różne, tak samo jak warunki spłaty kredytu konsolidacyjnego. Potencjalny kredytobiorca musi też wiedzieć, że nie każdy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny. Może okazać się, że koszty konsolidacji są większe, aniżeli spłata kredytów na dotychczasowych zasadach. Opłacalny kredyt konsolidacyjny to ten, który finalnie jest tańszy, a kredytobiorca może generować oszczędności z tytułu spłaty połączonej raty.

By wybrać najlepszą opcję, w sieci dostępna jest porównywarka kredytów konsolidacyjnych i to z niej należy korzystać. To zestawienie różnych kredytów konsolidacyjnych, które ujmuje kluczowe dla opłacalności i atrakcyjności czynniki wybranych ofert. Tutaj pod uwagę należy brać nie tylko oprocentowanie, ale i wysokość comiesięcznej raty czy czas trwania umowy z bankiem. To nie wszystko, bo kredytobiorca powinien zwrócić uwagę na wszystkie dodatkowe koszty, w tym prowizję za udzielenie kredytu, opłaty za ubezpieczenie czy prowadzenie konta do obsługi zobowiązania. Dopiero wtedy udaje się wybrać "szyty na miarę" kredyt konsolidacyjny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE