Reklama

Krakowski maraton dla Kuby

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fundacja Cegiełkowo

Krakowski maraton dla Kuby - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowianie biegają nie tylko po drogach naszego powiatu, ale także dzielnie reprezentują okolice w maratonach naszego kraju. Po warszawskim biegu, przyjdzie czas na maraton w Krakowie. Wszystko, by wesprzeć podopiecznego Fundacji Cegiełkowo ? Jakuba Koryckiego.

24 kwietnia podczas Orlen Warsaw Marathon Polacy pokazali, co potrafią. Tego dnia, wśród najlepszych biegaczy znalazł się również łukowianin – Tadeusz Guzek, który rozpoczął liczenie drugiej setki przemierzonych maratonów.

Już za trzy tygodnie w Krakowie znów pobiegnie, a wraz z nim na trasę maratonu wyjdą także Biegacze Pomagacze. Będzie to dla nich kolejny bieg w cyklu Korony Maratonów. Swój start dedykują Kubie Koryckiemu – podopiecznemu Fundacji Cegiełkowo. W 2013 roku rozpoznano u niego dystrofię mięśniową Duchenne`a. To choroba zmierzająca do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni. Na to nie ma lekarstwa. Systematyczna rehabilitacja zapobiega dalszemu zanikowi mięśni.

Każdy z nas także może wesprzeć chłopca w jego codziennej walce z chorobą. Fundacja pragnie sfinansować rehabilitację podopiecznego. Ty także możesz przekazać darowiznę na ten cel. Więcej informacji na stronie Fundacji Cegiełkowo.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE