Reklama

Konkurs \"Działaj Lokalnie\" rozstrzygnięty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Inkubator Kreatywności Społecznej

Konkurs \"Działaj Lokalnie\" rozstrzygnięty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa mini placu zabaw, wyposażenie świetlicy, zakup teleskopu i wyjazd do planetarium to tylko niektóre pomysły, które będą realizowane w tym roku w ramach programu \"Działaj Lokalnie\". Łącznie do stowarzyszeń i grup nieformalnych zostanie przekazanych 55 tys. zł.

Operatorem konkursu na naszym terenie jest Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej ze Stoczka Łukowskiego oraz Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Pieniądze na ten cel - 55 tys. zł - pochodzą z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz gmin partnerskich tj. Gminy Stoczek Łukowski, Wola Mysłowska i Wodynie. W programie biorą udział organizacje z terenu 6 gmin (4 z powiatu łukowskiego i po 1 z siedleckiego i garwolińskiego).

Konkurs na naszym terenie organizowany jest już po raz czwarty. We wszystkich jego edycjach łącznie do naszych małych, lokalnych społeczności trafiło już ponad 200 tys. zł.

- Z tych środków udało się m.in. odegrać małe inscenizacje historyczne, wyposażyć w meble oraz sprzęt wiele świetlic wiejskich, zbudować boisko do piłki plażowej czy zorganizować „Międzyszkolne Igrzyska Naukowe” - mówi Łukasz Szczepańczyk – koordynator programu z Inkubatora.

W tym roku konkurs objął 2 nowe gminy. Do samorządów z poprzednich edycji tj. miasta Stoczek Łukowski, gminy Stoczek Łukowski, Krzywdy i Woli Mysłowskiej dołączyły Wodynie i Borowie. Właśnie z terenu tych gmin grupy nieformalne i stowarzyszenia mogły składać wnioski na dofinansowanie inicjatyw rozwijających szeroko rozumiane dobro wspólne w wysokości 6 tys. zł. Realizacja przedsięwzięć już się rozpoczęła i trwać będzie do końca roku.

Ciekawie zapowiada się projekt „Dosięgnąć Gwiazd”, który przeznaczony jest dla sympatyków kosmosu. Podczas 6 miesięcy uczestnicy będą przy użyciu teleskopu obserwować i fotografować nocne niebo, spotykać się z ekspertami, organizować pokazy dla mieszkańców, a na koniec odwiedzą planetarium w Warszawie. W tym roku zostanie zrealizowanych 12 inicjatyw. Pierwsze spotkanie grupy sympatyków Kosmosu odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia o godz. 17.30 w Pracowni Orange przy ul. Dwernickiego (wejście furtką od strony torów kolejowych).

Więcej informacji na stronie: http://iksstoczek.pl/category/dzialajlokalnie/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE