Reklama

Inwestują w seniorów w gminie Adamów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie

Inwestują w seniorów w gminie Adamów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Całkiem niedawno wójt Karol Ponikowski odebrał w Lublinie umowę na dofinansowanie rewitalizacji centrum Adamowa. Teraz okazało się, że gmina otrzyma dotację również na stworzenie Klubu Seniora.

Jak informuje Agnieszka Skwarek-Niewiarowska, kierownik Referatu Gospodarki i Rozwoju Lokalnego w Urzędzie Gminy w Adamowie, wniosek o dofinansowanie projektu "STUK PUK - OTWÓRZ DRZWI - rozwój usług społecznych na terenie Gminy Adamów poprzez otworzenie Klubu Seniora" został złożony 10 lipca ubiegłego roku.

Bardzo bogata oferta

Urzędniczka dodaje, że projekt przewiduje utworzenie Klubu Seniora, a jego realizacja będzie trwać dwa lata.

- Siedzibą klubu będzie Biblioteka w Adamowie. Część zajęć ma być prowadzona również w kompleksie szkolnym, gdzie na potrzeby realizacji projektu zostaną przystosowane i wyposażone dwie sale (taneczno-ruchowa i rehabilitacyjna). Seniorzy będą mogli korzystać nie tylko z nowoczesnego sprzętu, ale również z usług fizjoterapeuty i masażysty. W ramach klubu realizowane będą także cykliczne zajęcia taneczne i ruchowe (joga, fitness, pilates itp.) oraz różnego rodzaju warsztaty (np. wyrobu świec, malowania jedwabiu i porcelany, warsztaty sztuki ludowej, teatralne, fotograficzne, brydżowe, warsztaty kulinarne połączone z wieczorkami tanecznymi i spotkania z podróżnikami). Niewątpliwą atrakcją będą letnie wieczory kulturalne, czyli występy artystów sceny 50+ - wylicza Agnieszka Skwarek-Niewiarowska.

Gmina chce przyciągnąć do klubu również bogatą ofertą wyjazdów do kina, teatru, opery, muzeów i ogrodów botanicznych, wycieczkami do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa, Wilanowa i Powsina, SPA w Nałęczowie, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej oraz "Ziołowego Zakątka" w Korycinie (na warsztaty zielarskie). "Wisienką na torcie" mają się stać kilkudniowe wyjazdy do: Augustowa i okolic, Krakowa, Wieliczki i Oświęcimia, Zakopanego czy w Góry Stołowe.

Już w wakacje

Jak zdradza Urząd Gminy, główną siedzibą klubu będzie Gminna Biblioteka Publiczna. Zajęcia mają się odbywać się jednak w różnych lokalizacjach, w tym w salach kompleksu szkolnego czy w Domu Kultury w Woli Gułowskiej.

A ile będzie kosztować uruchomienie Klubu Seniora? Wartość projektu ogółem to 1.115.900,70 zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 964. 700,70 zł. Niepieniężny wkład własny gminy Adamów (udostępnienie pomieszczeń) wyliczono na 151.200 zł.

- Inwestycje obejmują dostosowanie i wyposażenie sal na potrzeby klubu (taneczno-ruchowej i rehabilitacyjnej), które zostaną wyremontowane oraz w pełni wyposażone w niezbędny sprzęt i przyrządy do ćwiczeń i rehabilitacji. Prace remontowe rozpoczniemy najszybciej jak to możliwe, tak, aby już w wakacje mogli z nich korzystać seniorzy - informuje szefowa Referatu Gospodarki i Rozwoju Lokalnego.

Jak dodaje, Urząd Gminy chce, aby klub rozpoczął swoje działanie możliwie najszybciej po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE