Reklama

Gospodarska wizyta marszałka Sosnowskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz

Gospodarska wizyta marszałka Sosnowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień przed wizytą premiera Morawieckiego do Łukowa zawitał Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski. Gość chwalił inwestycje miejskie wykonywane z udziałem środków zewnętrznych.

Iście gospodarski charakter miała wizyta Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego w Łukowie. Gość wizytował w sobotę 21 kwietnia m.in. przechodzący modernizację zalew Zimna Woda i będącą w trakcie wykonywania termomodernizacji Szkołę Podstawową nr 5. Wcześniej Sosnowski spotkał się z mediami na briefingu prasowym, gdzie przybliżył stopień wykorzystania środków zewnętrznych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 i pochwalił samorządy za skuteczne aplikowanie o te środki.

Marszałek zauważył, że szczególnym zainteresowaniem cieszy się Działanie 4.1 RPO, związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Powiedział, że niebawem zostaną podpisane kolejne umowy na realizacje zadań.

- Warto podkreślić, że w tym momencie będziemy mieli zainwestowane w naszym województwie ponad pół miliarda złotych na odnawialne źródła energii. Gdybyśmy zsumowali poprzedni program i to co teraz przeznaczymy na OZE, to robi nam się fajny blok energetyczny wielkości 250 megawatów w cieple i energii elektrycznej. To jest naprawdę fajny generator - mówił Sosnowski.

Sławomir Sosnowski przekonywał też, że pieniądze z zewnątrz znacznie przyczyniają się do zmiany jakości życia w województwie. Opowiadając o Lubelszczyźnie jako miejscu intensywnie korzystającym ze środków zewnętrznych, zwrócił uwagę, że pieniądze płyną także do miast powiatowych takich jak Łuków. Marszałek zasugerował, że do naszego miasta może w niedługim czasie trafić nawet 18 mln złotych. Nie zabrakło też pochwał dla powiatu łukowskiego, który już niebawem rozpocznie budowę III etapu małej obwodnicy Łukowa.

- Dla mnie jest ważny też program oświetleniowy realizowany w Łukowie. Podobnie modernizacja Szkoły „Piątki”. Są to wizerunkowe programy, na które duży nacisk kładzie Komisja Energetyczna. Jest to bardzo nam wszystkim potrzebne - mówił marszałek.

Spotkanie zakończyły pytania od mediów oraz prezentacja poświęcona sztandarowemu programowi, jakim jest modernizacja zalewu Zimna Woda. Przedstawił ją Naczelnik Wydziału Inwestycji Krzysztof Fornal. Po briefingu władze miasta oraz gość udali się na wizytę do opisywanych wyżej miejsc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE