Reklama

Gminny zespół w Grecji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków / nadesłane do Redakcji

Gminny zespół w Grecji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Jata", gościł na początku lipca w Grecji. Trzydziestoosobowa grupa młodych tancerzy wystąpiła na festiwalu folklorystycznym razem z reprezentantami 16 innych państw.

W międzynarodowym festiwalu w miejscowości Paralia Katerinis nad morzem Egejskim uczestniczyło 17 zespołów w różnych kategoriach wiekowych z Meksyku, Izraela, Bułgarii, Chorwacji, Węgier, Polski, Rumunii, Słowacji, Hiszpanii, Ukrainy, Słowenii, Rumunii, Białorusi, Rosji, Serbii, Macedonii oraz Grecji. Przed występami odegrane były hymny państwowe wszystkich 17 krajów, uczestniczących w festiwalu. Popisy artystyczne zespołów oglądała kilkutysięczna publiczność.

Działający przy GOK w Łukowie zespół zaprezentował pieśni i tańce lubelskie i rzeszowskie, otrzymując wiele oklasków i pochwał za swój udział. Tancerzy i układy taneczne przygotował choreograf zespołu Kamil Zaliwski. Akompaniament muzyczny zapewnili Przemysław Nurzyński (akordeon) i Mateusz Adamowicz (klarnet). Młodzi artyści wzbudzali też zainteresowanie wśród turystów i mieszkańców miasta przechadzając się jego ulicami w bogato zdobionych strojach ludowych. 

Wyjazd do Grecji był możliwy dzięki wsparciu Gminy Łuków oraz sponsorów prywatnych. Zespół „Jata” został też zaproszony na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Bułgarii i we Włoszech w 2019 r.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE