Reklama

GM ŁUKÓW. Nowe drogi z dotacjami z FDS

Opublikowano:
Autor:

GM ŁUKÓW. Nowe drogi z dotacjami z FDS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa wnioski o przyznanie dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych, złożone przez Gminę Łuków, zostały zaakceptowane do realizacji. Dzięki wsparciu z budżetu państwa samorząd wyremontuje drogę w Rolach i przebuduje fragment trasy Czerśl - Kolonia Ryżki.

 - W Rolach na istniejącej drodze, która jest w bardzo złym stanie, położymy nową nawierzchnię i utwardzimy pobocza na odcinku o długości prawie 1800 metrów. Z kolei 1-kilometrowy fragment trasy między Czerślą a Kolonią Ryżki zostanie poszerzony z 3,5 do 6 metrów i wyłożony nowym asfaltem - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową ójt gminy Łuków Mariusz Szacuje się, że prace w Rolach będą kosztować ponad 900 tysięcy złotych, a przebudowa drogi Czerśl - Kolonia Ryżki to wydatek rzędu około 800 tysięcy. W obydwu przypadkach wysokość dotacji z FDS to 60 procent.

- Oprócz przygotowania przetargu musimy jeszcze dokonać zmian w budżecie. Wnioskowaliśmy bowiem o 70-procentowe dofinansowanie przy 30-procentowym wkładzie własnym, a ostatecznie proporcje będą inne, bo 60/40 - dodaje Mariusz Osiak. Obydwa zadania mają być zrealizowane do września.


Gmina Łuków korzysta z dotacji z FDS od wielu lat, a w ubiegłym roku wykonała prace na trzech trasach. Środki z budżetu państwa zostały wykorzystane na dokończenie budowy drogi Dąbie - Klimki, remont trasy Klimki - Gręzówka i budowę drogi między Sięciaszką Pierwszą a Zalesiem. W pierwszym przypadku połowę kosztów stanowiły środki z FDS, natomiast na dwie pozostałe inwestycje gmina pozyskała pieniądze na pokrycie 70 procent kosztów. Łączna wartość tych zadań to prawie 5,5 miliona złotych.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE