Reklama

Edukacyjna kampania KRUS. Rolniku przyjdź na spotkanie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Edukacyjna kampania KRUS. Rolniku przyjdź na spotkanie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza rolników na szkolenie z zakresu BHP. To reakcja na zdarzające się niestety często w czasie wakacji wypadki na roli.

Na piątek 29 czerwca zaplanowano adresowane dla rolników szkolenie pt. „Upadek to nie przypadek”. Jego organizatorem jest łukowska placówka terenowa KRUS, która przestrzega, że upadki z wysokości, maszyn rolniczych, a nawet zwykłe przewrócenia w gospodarstwach są jednymi z najbardziej powtarzających się niebezpiecznych zdarzeń na roli. Co ciekawe, w 2017 roku Kasa wypłaciła 13 250 jednorazowych odszkodowań za wypadki przy pracy, z czego około połowa (6 653) dotyczyła upadków osób. W ich wyniku 12 rolników straciło życie.

- Większości wypadków przy pracy można zapobiec, jeśli zostaną wcześniej podjęte odpowiednie działania prewencyjne. Warto pamiętać, że poprawa bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym nie zawsze wiąże się z koniecznością angażowania dużych środków finansowych. Bardzo często wystarczy świadomość zagrożeń występujących w gospodarstwie oraz konsekwentne ich eliminowanie. Bezpieczeństwo jest bezcenną wartością i integralnym elementem dobrze prowadzonego gospodarstwa - mówią przedstawiciele KRUS.

Szkolenie dla rolników, uczulające ich na zagrożenia czyhające w pracy zaplanowano w najbliższy piątek 29 czerwca o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej w Dmininie. Oprócz wiedzy z zakresu BHP, rolnicy będą mogli uzyskać informacje dotyczące rent, emerytur, rehabilitacji, odszkodowań z tytułu wypadków i rolniczej choroby zawodowej, dofinansowania do wypoczynku dzieci.

Osoby, które będą uważnie słuchać informacji przekazywanych przez specjalistów, będą mogły wziąć udział w teście wiedzy, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Szczegółowych informacji dot. szkolenia można uzyskać w KRUS w Łukowie, bądź u Miała Gołębskiego - osoby odpowiedzialnej za organizację szkolenia (tel. 25 797 64 17).Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE