Reklama

Dzień Edukacji Obywatelskiej w gminie Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

Dzień Edukacji Obywatelskiej w gminie Łuków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz piąty w gminie Łuków odbył się Dzień Edukacji Obywatelskiej. Tematami tegorocznego spotkania były zasady bezpiecznego komunikowania się w sieci, wizerunek internauty, etyka zachowania i sprawne wyszukiwanie informacji.

Przedstawiciele samorządów uczniowskich ze wszystkich szkół gminy Łuków spotkali się 20 czerwca w Urzędzie Gminy, by uczestniczyć w warsztatach z edukacji medialnej prowadzonych przez trenerów fundacji Nowoczesna Polska. Praca w grupach obejmowała zagadnienia takie jak: korzystanie z poczty elektronicznej i programów antywirusowych, prowadzenie profili na portalach społecznościowych, zagrożenia w Internecie i sposoby na ich uniknięcie, zasady etycznego działania w przestrzeni internetowej i zasady wyszukiwania informacji w sieci. Uczniowie dowiedzieli się także jak zbierać informacje.  

W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele władz gminnych: wójt Mariusz Osiak, Przewodniczący Rady Gminy Łuków Tadeusz Federczyk oraz zastępca wójta i jednocześnie inicjator Dnia Edukacji Obywatelskiej – Wojciech Szczygieł, który na zakończenie wręczył młodzieży dyplomy.  

Relację z wydarzenia oraz zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości gminy Łuków. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE