Reklama

Czy będą wiaty dla rowerzystów?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tak będą wyglądały miejsca dla rowerzystów

Czy będą wiaty dla rowerzystów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz więcej osób uprawia aktywny tryb życia. Wielu z nas decyduje się na spędzenie wolnego czasu na rowerowych przejażdżkach. To czego na trasach przejazdów brak to Miejsca Obsługi Rowerzystów. Gmina Łuków chce stworzyć osiem takich miejsc.

Gmina Łuków postanowiła zdobyć środki na stworzenie Miejsc Obsługi Rowerzystów w ośmiu miejscowościach: Biardy, Zalesie, Ryżki, Szczygły Górne, Dminin, Strzyżew, Suleje i Krynka. Wszystko po to, by rowerzyści mogli na trasie swojej podróży zatrzymać się i odpocząć.

Pomysł pojawił się przy tworzeniu Szlaku Ziemi Łukowskiej. Chcemy by na terenie naszej gminy powstały Miejsca Obsługi Rowerzystów. Znajdzie się w nim stół, ławka, stojak na rowery i kosz na śmieci. Wszystko na utwardzonym terenie. Chcemy w tych miejscach stworzyć także lapidaria, czyli zespoły głazów narzutowych, które (dzięki współpracy z Muzeum Geologicznym) będą opisane. Dowiemy się z nich skąd pochodzą, jak powstały itd. Przy każdym takim miejscu będzie także tablica informacyjna – o głównych założeniach pomysłu powiedział wójt gminy Mariusz Osiak.  

Pomysł już jest. Pozostaje jedynie pytanie o koszt i źródło jego finansowania. Gmina starała się o pozyskanie środków z Lokalnej Grupy Działania na utworzenie leśnego obiektu rekreacyjno – edukacyjnego w Klimkach. Z tego pomysłu jednak zrezygnowała. Na to konto gmina złożyła już wniosek o dofinansowanie MOR. W drugim półroczu władze gminy będą wiedziały czy pieniądze na ten cel otrzymają, czy też nie. By projekt zrealizować potrzeba 190 tys. Łączna kwota dofinansowania, na które liczy gmina, to 120 tys. Reszta środków pochodziłaby z budżetu.

Jeśli gmina otrzyma dofinansowanie, MOR powinny powstać jesienią tego roku.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE