Reklama

„Burzenie murów” w Kodniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Wołoszko

„Burzenie murów” w Kodniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sobotnie popołudnie wypełniło kalwarię kodeńską pielgrzymami przybyłymi na Światowe Dni Młodzieży do Diecezji Siedleckiej. Szacuje się, że do Kodnia mogło przybyć nawet 5 tysięcy obcokrajowców z całego świata. Wśród nich były osoby goszczące przez ostatnie kilka dni w Łukowie.

Ewangelizacyjne spotkanie młodych pod hasłem „Burzenie murów”, było prawdziwym wyzwaniem dla organizatorów. Do Kodnia przybyły setki młodych ludzi, by uczestniczyć we wspólnej modlitwie w tamtejszym sanktuarium. Pielgrzymów połączyła Msza Święta odprawiona w języku łacińskim. Koncelebrowało ją około 120 kapłanów oraz 6 biskupów różnych narodowości.

Po mszy wierni mogli wziąć udział we wspólnych śpiewach i zabawach. Organizatorzy przygotowali też prezentacje grup rekonstrukcyjnych. Padły też słowa podziękowania za ponad dwuletnie przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbywają się w Polsce.

Bezpieczeństwa wiernych, zgromadzonych na uroczystej odprawie służby strzegły nawet z powietrza. Nad modlącymi się latały bowiem samoloty Straży Granicznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE