Reklama

Bawili się bez alkoholu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Sławomir Smolak

Bawili się bez alkoholu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę w Trzebieszowie odbył się II Rodzinny Festyn Trzeźwości. Były świadectwa, ale także okazja do dobrej zabawy.

28 sierpnia, najpierw w kościele w Trzebieszowie, później na placu przy Szkole Podstawowej, odbył się II Rodzinny Festyn Trzeźwości pod hasłem \"Nie ulegam nałogom – żyję zdrowo\". Podczas mszy świętej swoje świadectwo wygłosił aktor i scenarzysta Marcin Kwaśny. Natomiast podczas festynu każdy mógł skorzystać z punktu konsultacyjnego, gdzie dyżur pełnił terapeuta do spraw uzależnień oraz osoby zrzeszone we wspolnocie AA. Każdy mógł także porozmawiać z Lechem – prowadzącym audycję trzeźwiejących alkoholików.

Uczestnicy festynu mogli nie tylko zbadać sobie ciśnienie i sprawdzić poziom glukozy we krwi. Podczas imprezy działał także punkt poboru krwi.

Festyn Rodzinny to także okazja do dobrej zabawy. Na odwiedzających szkolny plac czekały różnego atrakcje. Były konkursy i zabawy, dmuchana twierdza, basen z piłeczkami czy kule wodne i euro-bungee. Imprezie towarzyszyły pokazy: medyczne, policyjne, strażackie. A na scenie występowała utalentowana młodzież. Nie zabrakło słodkiego tortu.

Głównym celem festynu było kształtowanie w społeczeństwie umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, bez używek i alkoholu. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Trzebieszów oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebieszowie.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE