Reklama

6 pożarów w jeden dzień

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Stanin

6 pożarów w jeden dzień - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 6 razy do palących się traw i nieużytków rolnych wyjeżdżała w Wielki Piątek straż pożarna. Trzy pożary odnotowano w gminie Wola Mysłowska.

Około 50 arów lasu spłonęło w piątek 19 kwietnia w miejscowości Kopina w gminie Stanin. Ogień około południa gasili zawodowi strażacy z Łukowa, a także ochotnicy ze Stanina i Ksawerynowa. Na miejscu obecni byli też druhowie z OSP w Kopinie, którzy nie mają na swoim wyposażeniu samochodu ratowniczego i którzy do gaszenia ognia udali się własnymi samochodami. Strażacy najpierw ograniczyli rozprzestrzenianie się płomieni używając podręcznego sprzętu, a po przyjeździe wozów z wodą zaczęli gasić resztki pożaru i przelali pogorzelisko. Prawdopodobna przyczyna zdarzenia to zaprószenie ognia.

Nieużytki płonęły też około godz. 14 w Turzych Rogach (gm. Łuków), a ogień gasiły jednostka OSP z Łazów i zastęp PSP z Łukowa. Natomiast przed godziną 20 drobny pożar gaszono na ul. Jana Pawła II w Łukowie. W miejscu tym paliła się trawa na poboczu, a do tego zdarzenia zadysponowany został jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

Trzy pożary miały natomiast miejsce na terenie gminy Wola Mysłowska. Około godziny 13:05 ogień w Wandowie gasiły jednostki OSP z Jarczewa i Dworni. W miejscowości tej spłonęło około 70 arów traw. Po godzinie 18:30 ogień pojawił się w Jarczewie. Pożar gasił zastęp miejscowej OSP, ochotnicy z Dworni i zastęp PSP z Łukowa. Z kolei ostatni wyjazd strażacy odnotowali o godzinie 21:44. W Starej Hucie paliło się około 10 arów nieużytków. Ogień gasili strażacy ochotnicy z Jarczewa, Dworni i Starej Huty.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE