Reklama

500 plus i rodzinne z opóźnieniem?

Opublikowano: pt, 25 lis 2016 12:11
Autor:

500 plus i rodzinne z opóźnieniem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytelnicy pytają o powody opóźnień w wypłacaniu świadczeń rodzinnych oraz 500 plus. Ten temat został poruszony także na wczorajszej sesji.

Do naszej redakcji Czytelnicy nadsyłają pytania o świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze 500 + oraz o zasiłek pielęgnacyjny na chore dziecko. Jedni otrzymali już po 500 zł na dziecko, a świadczenia wychowawczego jeszcze nie. Inni wciąż czekają na zasiłki pielęgnacyjne. Temat ten poruszył na wczorajszej sesji Rady Miasta radny Robert Dołęga.

Skąd wynikają opóźnienia? O przyczynach mówił naczelnik wydziału spraw społecznych Szczepan Kojtych.

Środki finansowe na wypłatę świadczenia 500 + mamy zabezpieczone do końca tego roku. Wypłata jest uzależniona od tego, kiedy pieniądze zostaną nam przesłane przez Wojewodę. Ostatnie wypłaty nastąpią najpóźniej do 25 listopada. Ustawa zobowiązuje nas do wypłacania świadczeń za dany miesiąc w danym miesiącu, nie ma więc mowy o opóźnieniach.

Miesięcznie mieszkańcom Łukowa wypłacane są pieniądze rzędu 1,8 mln zł. To tylko kwota za świadczenie 500 +. Dziś wszystkie pieniądze powinny wpłynąć na konta łukowian. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE