Lisiewski trzeci, Wałachowski piąty

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Lisiewski trzeci, Wałachowski piąty - Zdjęcie główne

SportTrzecie oraz piąte miejsce wywalczyli zapaśniczy Orląt Łuków - Norbert Lisiewski i Sebastian Wałachowski na zawodach w Radomiu.

Obaj łukowscy kadeci wystartowali w silnie obsadzonej kategorii 76 kg. Razem z nimi o Puchar Polski walczyło 15 zapaśników. Zwycięstwo odniósł jeden z faworytów tej kategorii, utytułowany już uczestnik mistrzostw Świata i Europy Konrad Kozłowski (RSCZ Olimpijczyk Radom).

Norbert Lisiewski stoczył pięć walk. Cztery z nich wygrał. W pojedynku o trzecie miejsce łukowianin starł się ze swoim klubowym kolegą Sebastianem Wałachowskim, którego pokonał przez położenie na łopatki w końcówce walki (w pkt. Technicznych 9:6). Wspomniany Wałachowski, syn trenera sekcji zapaśniczej Orląt Grzegorza Wałachowskiego, w czterech pojedynkach odniósł dwa zwycięstwa. Brązowy medal przegrał z klubowym kolegą Norbertem.

Ostatecznie na podium, w kategorii 76 kg stanęli:
1. miejsce – Konrad Kozłowski (Radom)
2. miejsce – Filip Serba (ZKS Granica Gdański)
3. miejsce – Norbert Lisiewski (Orlęta Łuków)
3. miejsce – Jakub Płatek (MLKS Agros Żary)

Tuż za podium, na piątym miejscu uplasował się Sebastian Wałachowski z Orląt Łuków. Dekoracji zawodników dokonywał min Włodzimierz Zawadzki złoty medalista igrzysk olimpijskich z Atlanty. Dobre wyniki indywidualne przerodziły się ponadto w dobre miejsce żółto-czerwonych w klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski. Nasi dwaj reprezentanci dali Orlętom 11 miejsce, na 46 sklasyfikowanych w zawodach drużyn.