Reklama

Reklama

Które marki samochodów mają najtańsze OC?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Które marki samochodów mają najtańsze OC? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Czy wiesz, że już na etapie zakupu samochodu warto pomyśleć o wysokości ubezpieczenia OC? Okazuje się, że wśród czynników wpływających na koszt obowiązkowej polisy wymienia się markę pojazdu. Sprawdź, na które auta warto zwrócić uwagę, a których zakupu należy unikać.

Reklama

Cenę ubezpieczenia OC kształtuje ryzyko ubezpieczeniowe, na jakie narażone jest ubezpieczyciel. Im większe prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego przez kierowcę, tym wyższa będzie składka. Chociaż największe znaczenie ma wiek i doświadczenie właściciela pojazdu, ubezpieczyciele biorą pod uwagę także… markę samochodu.
Marka samochodu – dlaczego wpływa na wysokość składki?
Potwierdzeniem tego, że marka samochodu wpływa na wysokość składki obowiązkowej polisy są kalkulacje z kalkulatorów ubezpieczenia OC na rankomat.pl. Z czego wynika taka zależność?
Chodzi o możliwe osiągi – im są one wyższe, tym większe ryzyko spowodowania zdarzenia drogowego. Można się więc spodziewać, że właściciele pojazdów sportowych będą musieli liczyć się z wyższymi składkami na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.
Samochody z tanim OC – przykłady
Lista marek pojazdów, które – zdaniem ubezpieczycieli – nie wiążą się z dużym ryzykiem – jest dość długa. Znaleźć można na niej m.in. samochody:
    • Toyota,
    • Skoda,
    • Renault,
    • Fiat,
    • Citroen.
Jak orientacyjne przedstawiają się stawki obowiązkowego ubezpieczenia OC? Statystyki za rok 2021 pokazują, że polisa jest tańsza w porównaniu z rokiem 2020.
Ubezpieczenie OC samochodu marki:
    • Toyota – kosztuje średnio 539 zł,
    • Skoda – kosztuje średnio 544 zł,
    • Renault – kosztuje średnio 570 zł,
    • Fiat – kosztuje średnio 572 zł,
    • Citroen – kosztuje średnio 573 zł.
Samochody z najdroższym OC – przykłady
Najdroższe OC dotyczy przede wszystkim samochodów sportowych marek. Zalicza się do nich m.in. BMW czy Audi. Za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne sporo płacą też właściciele pojazdów Volkswagen czy Alfa Romeo.
Z jakimi kosztami ubezpieczenia OC należy się liczyć? Średnie wartości składek za 2021 rok wskazują na kwoty:
    • 601 zł – Alfa Romeo,
    • 606 zł – Volkswagen,
    • 664 zł – Audi,
    • 736 zł – BMW.
Warto przy tym podkreślić, że w 2020 roku ceny OC były znacznie wyższe – polisa dla BMW została oszacowana na wartość 853 zł!
Nie przepłacaj – wybierz tanie OC
Czy wiesz, że za OC nie ma sensu przepłacać, ponieważ zakres ochrony nie zależy od wysokości składki? Kwestie te są regulowane przepisami, dlatego ubezpieczyciel nie ma prawa do zaniżania sum gwarancyjnych czy zawężania zakresu ochrony.
Jeśli chcesz poczynić znaczne oszczędności, tanie ubezpieczenia OC w rankomat.pl znajdziesz. Udostępniony tam kalkulator pozwala na szybkie pozyskanie ofert cenowych, dzięki czemu możesz wybrać interesujące cię ubezpieczenie. Warto przy tym podkreślić, że za pośrednictwem serwisu dopełnisz także formalności – wykupisz polisę, także z opcją rozłożenia płatności na 12 miesięcznych rat. Dzięki temu ubezpieczenie OC pojazdu nie będzie nadmiernym obciążeniem domowych finansów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy