Reklama

Reklama

Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu direct?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu direct? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Czy słyszałeś kiedykolwiek o ubezpieczeniu direct? Na pewno co nieco obiło się nam o uszy, ale raczej większość z nas nie jest w stanie zdefiniować tego rodzaju ubezpieczenia. O co zatem chodzi w tym ubezpieczeniu? Okazuje się, że ubezpieczenia direct są polisami, które to sprzedawane są zdalnie przez ubezpieczycieli. Najczęściej ubezpieczeniowe firmy proponują produkty swoje przez strony internetowe, czy też przez telefon. Poznajmy jeszcze więcej szczegółów.

Reklama

Definicja ubezpieczenia direct

W sieci znajdziemy serwisy, na których znajdziemy kalkulatory OC oraz AC. Osoby, które chcą zakupić ubezpieczenie, muszą wypełnić formularz. Na podstawie podanych danych zostanie dla nas wyliczona składka OC. Później pozostanie nam wybrać polisę idealną dla siebie, jak i ją opłacić.

Ubezpieczenia direct na https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-direct-2/ w zasadzie nie różnią się samym zakresem ochrony od ubezpieczeń, które są oferowane kanałem tradycyjnym sprzedaży. Możemy się przekonać o tym, gdy zapoznamy się z ofertą poszczególnych ubezpieczeniowych firm. Tam znajdziemy OWU. Są to Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Znajdziemy tam oferty stricte dla polis direct, jak i ubezpieczeń, które to sprzedawane są przez agentów.

Jakie komunikacyjne ubezpieczenia są oferowane w opcji direct?

W zasadzie to praktycznie każde z ubezpieczeń komunikacyjnych można kupić przy wykorzystaniu kanału direct. Wyjątkiem są jedynie niszowe produkty jak na przykład ubezpieczenie oklejenia samochodu. Jakie są najpopularniejsze ubezpieczenia direct?
    • Ubezpieczenie OC – obowiązkowe i podstawowe ubezpieczenie, które to ma w obowiązku kupić każdy z kierowców,
    • Ubezpieczenie AC – ubezpieczenie to zapewnia nam naprawdę samochodu ubezpieczonego po jego zniszczeniu, czy też uszkodzeniu,
    • Ubezpieczenie assistance – to ubezpieczenie zapewnia pomoc w razie pojawienia się awarii na drodze,
    • Ubezpieczenie NNW – dzięki NNW kierowca otrzyma odpowiednie świadczenie, gdy zostanie w wypadku ranny.

Kanałem direct są także sprzedawane również inne komunikacyjne polisy. Sporo ciekawych informacji znajdziemy tutaj https://najtaniejuagenta.pl/poradnik-oc-ac/page/2/.

Ubezpieczenia direct cieszą się cały czas rosnącą popularnością. Z czego wynika to wysoka popularność? Jest to przede wszystkim cena takowych ubezpieczeń. Nie czarujmy się, ale ubezpieczenia tego typu są o wiele tańsze od tych, które są oferowane przez ubezpieczeniowych agentów. Gdy kupujemy ubezpieczenie przy pomocy kanału direct, to możemy także dobierać dla siebie polisy dodatkowe.

Na pewno do zakupu ubezpieczenia należy się przyłożyć. Dzięki temu udaje się nie tylko sporo zaoszczędzić, ale także udaje się dobrać ubezpieczenie, które będzie nas najkorzystniejsze. Co jak co, ale rzeczywiście powinno nam na tym zależeć. Pamiętajmy, że w sytuacji, w której mamy jakieś wątpliwości, to najrozsądniej jest się skonsultować. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie wielu niewiadomych oraz nerwów. Stare przysłowie mówi – kto pyta, nie błądzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy