Reklama

Noc Muzeów w Łukowie dopiero za tydzień

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Noc Muzeów w Łukowie dopiero za tydzień - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Nie 19 maja, ale tydzień później będziemy obchodzić w Łukowie Noc Muzeów. Dlaczego?

Na sobotę 26 maja zaplanowano tegoroczną Noc Muzeów w Łukowie. Powodem zmiany daty wydarzenia są przypadające pod koniec miesiąca Dni Łukowa, kiedy to w ciągu trzech dni na mieszkańców czekać będzie dużo występów i atrakcji.

Choć łukowska Noc Muzeów będzie opóźniona od tej w kraju i w Europie, przedstawiciele Muzeum Regionalnego w Łukowie przekonują, że warto poczekać jeszcze tydzień na atrakcje, które przygotowała dla zwiedzających placówka.

- Główną atrakcją tegorocznego wydarzenia w naszym mieście będzie wystawa czasowa pt. „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”, przygotowana przez Polską Akademię Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie. Na wystawie będzie można obejrzeć szczątki najbardziej imponujących zwierząt lądowych epoki lodowcowej, żyjących niegdyś na terenie naszego kraju, takich jak mamut, słoń leśny, nosorożec włochaty, niedźwiedź jaskiniowy, renifer, tur, czy prażubr - mówi Mariusz Burdach, dyrektor Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Ekspozycji towarzyszyć będą skierowane do dzieci i młodzieży warsztaty plastyczne, na których wykonywane będą rysunki prehistorycznych zwierząt techniką suchej pasteli. Dla wszystkich uczestników warsztatów przewidziano drobne upominki.

- Na mieszkańców Łukowa, Ziemi Łukowskiej oraz wszystkich, którzy zechcą odwiedzić w tym dniu naszą placówkę czekają nasze wystawy stałe, poświęcone historii, etnografii, sztuce ludowej i geologii naszego regionu, a wśród nich zmodernizowana wystawa pt. „Łukowskie amonity”, wzbogacona o nowe i cenne okazy skamieniałości, wypożyczone ze zbiorów PAN Muzeum Ziemi w Warszawie - dodaje dyrektor muzeum.

Łukowska Noc Muzeów rozpocznie się w sobotę 26 maja o godz. 17 i potrwa do godz. 23. Organizatorem wydarzenia są Muzeum Regionalne w Łukowie, Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie, Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. Wstęp wolny.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE