Reklama

Reklama

Zmienia się czas pracy Biblioteki Miejskiej w Łukowie. Od 9 maja

Opublikowano: czw, 28 kwi 2022 16:00
Autor:

Zmienia się czas pracy Biblioteki Miejskiej w Łukowie. Od 9 maja      - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW Od 9 maja zmieniają się godziny pracy placówki.

Reklama

Biblioteka główna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie  (tj. Oddział dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci) zlokalizowana przy ul. Wyszyńskiego czynna będzie dla czytelników od wtorku do piątku w godzinach 10:00 - 17:00, natomiast w sobotę w godzinach 9:00 - 16:00. Z kolei Filie biblioteki (nr 1, 2 i 3) dostępne będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 17:00.

Jak informuje placówka, bibliotekarze będą zaczynali pracę o 1 godzinę wcześniej, aby wyłożyć na półki książki „po kwarantannie” oraz przygotować agendy biblioteczne do udostępnienia zbiorów. Jednocześnie Biblioteka rezygnuje z tzw. „przerw technicznych” wyznaczonych na dezynfekcję pomieszczeń. Czynności sanitarne będą wykonywane w trakcie pracy.

Ponadto w dalszym ciągu zachowane zostaną środki bezpieczeństwa, takie jak kwarantanna książek, rękawiczki jednorazowe dla personelu mającego kontakt z książki wracającymi od czytelników, a także używanie środków dezynfekcyjnych przy przenoszeniu książek do kwarantanny oraz odkażaniu powierzchni blatów bibliotecznych. W dalszym ciągu pozostaną zabezpieczenia z pleksiglasu dla bibliotekarzy oraz płyny do dezynfekcji do dyspozycji czytelników.

Powyższe zmiany są wprowadzane ze względu na następujące przesłanki: prośby kierowane od czytelników, aby Biblioteka była otwarta w dni powszednie wcześniej, tj. od godz. 10., a nie od 11; łagodzenie obostrzeń „covidowych” oraz chęć powrotu do „przed-covidowego” czasu dostępności Biblioteki (z wydłużeniem o 1 godzinę w sobotę, w Bibliotece Głównej).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy