Łukowski Ośrodek Kultury zorganizował wydarzenie, które łączyło teatr z etnografią, prezentując piękno lokalnych tradycji bożonarodzeniowych.
- Widzowie mieli okazję przenieść się w magiczny świat, w którym dwanaście postaci, symbolizujących różnorodne aspekty kultury i folkloru, ożywiło znane i mniej znane legendy oraz tradycje. Postacie takie jak: Anioły, Śmierć, Bocian, Diabeł, Babuszka, Dziad, Wilk, Niedźwiedź, Koza i Żyd, stanowiły nie tylko elementy baśniowego świata, ale także nośniki wartości kulturowych, które wciąż mają znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie. Każda z tych postaci wniosła do przedstawienia unikalną narrację, tworząc mozaikę emocji i refleksji na temat życia, śmierci, tradycji i przemijania. - mówi instruktor ŁOK Tomasz Kanadys.
Spektakl ukazał bożonarodzeniowe zwyczaje w kontekście projektu „e-Asamblaż”, mającego na celu promocję regionalizmów i tradycji w ujęciu globalnym.
- Przez pryzmat lokalnych tradycji bożonarodzeniowych, twórcy przedstawienia podjęli się zadania ukazania znaczenia tych zwyczajów w szerszym, międzynarodowym kontekście, podkreślając ich uniwersalność i ponadczasowość. Kolędowanie to wspaniały sposób na wspólne spędzenie czasu, a także na kultywowanie świątecznych zwyczajów. Wydarzenie na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie nie tylko dostarczyło widzom artystycznych wrażeń, ale także skłoniło ich do refleksji nad bogactwem tradycji - dodaje Tomasz Kanadys.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.