We wtorek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie po raz IX odbyła się uroczysta Gala wręczenia certyfikatu Znak Promocyjny Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny”.
Znak „Zakup Prospołeczny” przyznawany jest w ramach certyfikacji produktów i usług. Logotyp wyróżnia wybrane jednostki spośród PES działających na danym terenie - umacnia ich rangę i wizerunek oraz sprawia, że stają się symbolem usług i produktów o najwyższej jakości. To wyróżnienie dla podmiotów, które szczególnie dbają o wykorzystanie potencjału społecznego. Znak wspomaga działania prowadzone w zakresie marketingu i public relations, daje również klientom szansę kupowania produktów i usług ekonomii społecznej, a tym samym podejmowania ważnych społecznych decyzji.
Gala Zakup Prospołeczny. Laureat z powiatu łukowskiego
W kategorii usługi za warsztaty edukacyjne dotyczące hodowli ślimaków nagrodę otrzymała Fundacja Helix Farm z Wojcieszkowa.- Liczymy, iż posługując się tym znakiem, sprzedaż naszych produktów i usług znacząco wzrośnie i pozyskamy też nowych klientów. Za sprawą zwiększającej się liczby zleceń możemy nieustannie się rozwijać. Co z kolei pozwoli nam na stworzenie miejsc pracy i da szansę na samodzielność życiową osobom niepełnosprawnym, długotrwale bezrobotnym, bezdomnym - i innym mającym niewielkie szanse na rynku pracy - powiedziała Małgorzata Orzeł z Fundacji Helix Farm.
Fundacja z siedzibą w Wojcieszkowie została powołana w czerwcu 2021 r. a zarejestrowana w lipcu 2021 r.
Pełna lista laureatów
Statuetki oraz certyfikat otrzymało dziś 10 podmiotów ekonomii społecznej:
- Spółdzielnia Socjalna Arka. Kategoria – usługi: kompleksowa organizacja imprez okolicznościowych, usługi komunalne, usługa cateringowa.
- Spółdzielnia Socjalna Sperare. Kategoria – usługi: Nauczanie metodą Marii Montessori.
- Spółdzielnia Socjalna Cisówka II. Kategoria – usługi: usługa cateringowa, usługi komunalne.
- Fundacja Kaligo. Kategoria – usługi: warsztaty przyrodnicze i ekologiczne.
- Spółdzielnia Socjalna Rykovisko. Kategoria – usługi: Szycie strojów ludowych i historycznych.
- Fundacja Helix Farm. Kategoria – usługi: warsztaty edukacyjne dotyczące hodowli ślimaków.
- Spółdzielnia Socjalna Lider. Kategoria – usługi: usługi opiekuńcze, usługi budowlano-remontowe.
- Fundacja Teatroterapia Lubelska. Kategoria – usługi: teatr osób niepełnosprawnych.
- Spółdzielnia Socjalna sami swoi. Kategoria – usługi: „STÓŁ OWOCOWY”.
- Centrum Integracji Społecznej w Jacni. Kategoria – produkt: pierogi: „MIX ROZTOCZAŃSKI”.
Przyznanie Znaku Promocyjnego Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny” następuje poprzez udzielenie licencji na okres 1 roku. Po upływie tego czasu podmioty zainteresowane kontynuacją certyfikacji mogą złożyć wniosek o przedłużenie na kolejny rok. Zaświadczenia przyznaje Lubelska Kapituła Certyfikująca działająca przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Lublinie, składająca się z członków Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej Województwa Lubelskiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.