Reklama

Reklama

PKP PLK: Nowe perony w Sarnowie, na linii Łuków - Dęblin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PKP PLK: Nowe perony w Sarnowie, na linii Łuków - Dęblin - Zdjęcie główne

Nowe perony w Sarnowie | foto PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły budowę nowych peronów w Sarnowie na trasie Łuków – Dęblin. Inwestycja o wartości 4,4 mln zł została wykonana w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Reklama

"Zakończyły się ostatnie prace na peronach przystanku w Sarnowie przy linii kolejowej nr 26 Łuków - Dęblin. PLK SA wybudowały dla podróżnych dwa nowe, jednokrawędziowe 150-metrowe perony" - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Ustawiono wiaty, ławki, kosze do segregacji śmieci, czytelne oznakowanie i gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Zainstalowano jaśniejsze oświetlenie. Na peronach są pochylnie, z których korzystają podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się. Orientację ułatwiają tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Przystanek został dostosowany do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. Dla osób niewidomych i niedowidzących są ścieżki naprowadzające i wypukła faktura na antypoślizgowej nawierzchni peronu. Ustawiono stojaki na rowery.

 
"Przystanek w Sarnowie to trzeci obiekt na linii kolejowej między Łukowem a Dęblinem realizowany dzięki rządowemu programowi budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 - 2025. Inwestycje poprawiają dostępność i komfort podróży koleją. Od września 2022 r. podróżni korzystają z nowych peronów w Leopoldowie. W Grabowie Szlacheckim wykonawca rozpoczął demontaż starych peronów. Zakończenie prac na przystanku zaplanowano w połowie 2024 roku - przekazał PKP Polskie Linie Kolejowe.

Program Przystankowy w województwie lubelskim

W województwie lubelskim program przystankowy obejmuje 20 lokalizacji. Są to przystanki w Chełmie, Grabowie Szlacheckim, Milanowie, Bezwoli, Lisiowólce, Szczebrzeszynie Miasto, Długim Kącie, Zamościu Starówka, Zamościu Wschód, Jaskach i Aleksandrowie, Łagiewnikach, Żurawnicy, Leopoldowie, Sarnowie, Bystrzycy koło Lublina, Kraśniku, Wólce Niedzieliskiej, Chotyłowie, Zaklikowie Miasto. W realizacji są przystanki Szczebrzeszyn Miasto, Długi Kąt, Zamość Starówka, Zamość Wschód, Wólka Niedzieliska, Żurawnica, Łagiewniki, Kraśnik, Bystrzyca koło Lublina oraz Zaklików Miasto. Zakończenie prac zaplanowano w 2023 roku. Podróżni korzystają już z efektów Programu w dwóch lokalizacjach, są to Leopoldów (powiat rycki) i Niedzieliska Kolonia (powiat zamojski).

 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy