Reklama

Reklama

Powiat Łukowski. Kolejna umowa na przebudowę drogi podpisana

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Podpisanie umowy na przebudowę drogi

Powiat Łukowski. Kolejna umowa na przebudowę drogi podpisana - Zdjęcie główne

Powiat Łukowski | foto Podpisanie umowy na przebudowę drogi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Ponad 16 mln zł - tyle będzie kosztować przebudowa dróg powiatowych w Malcanowie oraz na odcinku Świdry - Rzymy Rzymki. Powiat Łukowski pozyskał 60 procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Reklama

Umowa została zawarta w poniedziałek, 22 maja. Powiat Łukowski pozyskał 60-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycję pn. „Przebudowa dróg powiatowych: 1213L KM 2+140 do 4+135 w miejscowości Malcanów i nr 1320L KM 0+028 do 8+602 odcinek Świdry – Rzymy Rzymki” o wartości 16 120 757,13 zł wykonają wspólnie Firma Handlowo Usługowa BRUK-BUD Piotr Skoczek oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Otwocku.

Przebudową zostaną objęte dwie drogi powiatowe na odcinkach o łącznej długości ponad 10 km.


W ramach zadania zostaną wykonane m.in.:

– roboty przygotowawcze i rozbiórkowe;

– przebudowa zjazdów;

– roboty w zakresie podbudowy drogi: usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu), wykonanie koryta na poszerzeniu, profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonanie  warstwy odsączającej z piasku, wykonanie podbudowy betonowej;

– roboty w zakresie nawierzchni: mechaniczne oczyszczenie nawierzchni, skropienie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową, mechaniczne wyrównanie istniejącej nawierzchni jako podbudowy mieszanką mineralno-asfaltową, wykonanie warstwy wiążącej nawierzchni z mieszanek mineralno- asfaltowych o grubości 4 cm oraz wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych o grubości 4 cm;

– roboty wykończeniowe: oznakowanie pionowe i poziome, usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) z poboczy, warstwy odsączające z piasku, pobocza ulepszone tłuczniowe.

Umowny termin zakończenia realizacji robót budowlanych określono na 7 kwietnia 2024 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy