Reklama

Reklama

Przyszli policjanci z Radoryża Smolanego odwiedzili łukowską komendę [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Jakie wymagania musi spełnić kandydat do służby w Policji, jakie trzeba mieć umiejętności i predyspozycje by zostać policjantem, jak wygląda sama służba? To w ramach "Dnia Otwartego" łukowskiej komendy, na te oraz inne pytania usłyszeli we wtorek odpowiedź uczniowie trzeciej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.

Reklama

We wtorek łukowscy policjanci zorganizowali "Dzień Otwarty" swojej jednostki. Z zaproszenia mundurowych skorzystali uczniowie trzeciej klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Podczas kilkugodzinnego spotkania, młodzież przede wszystkim zdobyła informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pełnienia służby w Policji.

Uczniowie dopytywali się o możliwość dopasowania profilu służby w Policji do osobistych zainteresowań. Prowadzący spotkanie informowali o możliwościach rozwoju zawodowego i awansu nowych policjantów. Uczniowie poznali też strukturę funkcjonowania jednostki i zweryfikowali swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta, a także zapoznali się w praktyce z jego specyfiką.

 
„Przyszli policjanci” zapoznali się również z wyposażeniem, którym dysponują łukowscy mundurowi. Każdy z nich miał możliwość obejrzenia i dotknięcia wyposażenia policyjnego, które mundurowi wykorzystują w trakcie swej służby. Uczniów bardzo zaciekawiły także przekazane im przez technika kryminalistyki informacje i różne ciekawostki, z jakimi spotykają się śledczy na miejscu zdarzeń kryminalnych. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali o sposobach ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Oprócz wyposażenia radiowozów, specyfiki i sposobu pełnienia służby przez policjantów z drogówki, dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się też pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz stanowisko dyżurnego jednostki.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy