Reklama

Reklama

Helioaktywni z Adamowa. Uczniowie rozpowszechniają wiedzę o fotowoltaice

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Uczniowie Zespołu Szkół im. Generała Franciszka Kamińskiego w Adamowie od grudnia 2022 r. biorą udział w ogólnopolskim konkursie badawczym pn. „Postaw na Słońce”. Jest to dwuetapowy konkurs organizowany przez BOŚ, którego celem jest upowszechnianie wiedzy nt. OZE, a szczególnie fotowoltaiki.

Reklama

Adamowska grupa badawcza o nazwie Helioaktywni podjęła się upowszechniania wiedzy i praktycznego poznania wykorzystania fotowoltaiki. Już od połowy maja prowadzą oni zajęcia i spotkania edukacyjne z uczniami pobliskich szkół, rodzicami, by wskazać możliwości wykorzystania energii słonecznej do produkcji taniej, ekologicznej energii na co dzień.

 
Na swoich spotkaniach opowiadają, czym są odnawialne i nieodnawialne źródła energii oraz jakie skutki niesie spalanie paliw kopalnych. Dużo uwagi poświęcają dokładnemu omówieniu wykorzystania energii słonecznej do generowania energii elektrycznej, wyjaśniając uczestnikom spotkania m.in. zasadę działania fotowoltaiki czy budowę panela fotowoltaicznego.

Ponadto w czasie swoich wystąpień prezentują autorskie dane badawcze przez nich zebrane, dotyczące zużycia energii elektrycznej w ich domach oraz szkole. Uczestników swoich spotkań informują także, jak można podjąć się realizacji montażu takiej instalacji w swoim domu, jaki byłby jej szacunkowy koszt oraz skąd można pozyskać dodatkowe środki finansowe na realizację tej „ekologicznej” inwestycji dla gospodarstw domowych. 


Konkurs badawczy kończy się 24 maja, jednak o czym warto wspomnieć, uczniowie Zespołu Szkół w Adamowie po pierwszym etapie tego konkursu uplasowali się na 10. miejscu w kraju i pierwszym w województwie lubelskim w kategorii szkół ponadpodstawowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy