reklama
reklama

Nastrojowo wśród książek, czyli Noc Bibliotek w Łukowie

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie11 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odbyła się kolejna edycja Nocy Bibliotek.
reklama

W piątkowy wieczór o godzinie 17.00 rozpoczęła się jubileuszowa X edycja Nocy Bibliotek. Każdy kto zdecydował się odwiedzić tego dnia bibliotekę, poczuł moc płynącą z książek! To właśnie „Moc Bibliotek” była hasłem tej edycji.

Wśród wielkich pisarzy

Już po wejściu do biblioteki mogliśmy obejrzeć ciekawe wystawy, dotyczące poetów ważnych dla narodu polskiego. Jedna z wystaw została poświęcona bohaterowi tegorocznego Narodowego Czytania, czyli Juliuszowi Słowackiemu. Dzięki niej mogliśmy dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat jednego z najważniejszych dramatów romantycznych –„Kordiana”. Druga wystawa dotyczyła pisarza XX wieku, Witolda Gombrowicza. Mogliśmy poznać życiorys i przybliżyć sobie twórczość tego wybitnego poety.

reklama

Różnorodność wydarzenia

Wydarzenie rozpoczęło się od projekcji filmu dla dzieci pt. „Mój brat ściga dinozaury”. Młodzi ludzie z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów filmu, a w przyciemnionej sali, mogli poczuć się jak w prawdziwym kinie! Wiele osób przyszło tego dnia do biblioteki z dawno wypożyczonymi książkami. Noc Bibliotek była idealną okazją do ich zwrócenia, ponieważ biblioteka wprowadziła Amnestię dla Czytelników zalegających ze zwrotem książek! Przed wejściem na część główną wydarzenia, każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ulubioną książką.

Moc płynąca z bibliotek

reklama

O godzinie 18.00 rozpoczął się wieczór literackich wrażeń. Wydarzenie rozpoczęło spotkanie z autorką książki „Kochanie? Witam w piekle”, pochodzącą z Łukowa Aleksandrą Mrorers. Było wiele pytań, na które pani Aleksandra z chęcią odpowiadała. „Wszystko zaczęło się od aplikacji internetowej Wattpad, która zrzesza miliony czytelników, autorów zarówno tych początkujących, jak i już publikujących. Na początku byłam tylko czytelniczką, ale z czasem pomyślałam sobie, może bym coś napisała. No i tak zaczęłam pisać.” – wspominała początki swojej przygody z pisaniem pani Aleksandra. Mogliśmy dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat procesu powstania książki. Autorka podzieliła się z nami swoimi przeżyciami „Ja bardzo przeżywałam emocje bohaterów.” Zapytana o to co chciałaby przekazać czytelnikom, autorka odpowiedziała „Żeby ludzie nie bali się mówić co ich dręczy, niepokoi. Kiedy będą potrzebowali pomocy, żeby odważyli się wykrzyczeć to.”

reklama

Bardzo wartościowe spotkanie

Tego wieczoru łukowska biblioteka wybrzmiała wyjątkowym głosem uczennicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudzkiego w Łukowie, Aleksandry Gryczki. Mogliśmy usłyszeć dwa piękne utwory „Znów wędrujemy” do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz „Żeby szczęśliwym być” Anny Jantar. Gościem dzisiejszej Nocy Bibliotek była także pani Małgorzata Szczygielska, która obchodziła 20-lecie swojej pracy twórczej „Mniej więcej gdzieś 20 lat temu wyszła moja pierwsza publikacja i to było w 2004 roku. To był komiks.”. Pani Małgorzata na co dzień pracuje w Muzeum Regionalnym w Łukowie, pisze książki i ma wiele ciekawych pasji, którymi podzieliła się ze zgromadzonymi. Mogliśmy zobaczyć świetne rysunki, które wyszły spod pióra pani Małgorzaty oraz posłuchać wiele ciekawych doświadczeń, które pani Małgorzata zdobyła podczas pracy przy wykopaliskach „Na każdym wykopalisku, na każdym stanowisku coś ciekawego i nieprzewidzianego pojawiało się. Ale to jest właśnie archeologia, szuka się czegoś a trafia się na coś zupełnie innego.” 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama