reklama
reklama

Łukowskie liceum z Europejską Odznaką Jakości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: IV LO w Łukowie

Łukowskie liceum z Europejską Odznaką Jakości - Zdjęcie główne

W ramach projektu młodzież współpracowała z rówieśnikami z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Turcji | foto IV LO w Łukowie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskieJuż po raz siódmy IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie zdobyło Europejską Odznakę Jakości. Tym razem za projekt „You are what you eat”, realizowany przez grupę uczniów z klasy IIA pod opieką Marzeny Miazek-Banach.
reklama

Jak podreślają przedstawiciele placówki, IV LO jest szkołą Etwinning, czyli szkołą stosującą twórcze i innowacyjne podejście do nauczania, dbającą o eBezpieczeństwo oraz promującą praktykę uczenia się opartego na współpracy wśród nauczycieli i uczniów. 

"IV LO współpracuje z partnerskimi szkołami średnimi z Polski i z zagranicy, wykorzystując media elektroniczne oraz praktykę cyfrową. W pracę z eTwinning zaangażowanych jest aż dziesięciu nauczycieli" - czytamy w szkolnym komunikacie. 

reklama

Już siódma Europejska Odznaka Jakości dla tej jednostki to efekt projektu „You are what you eat”, w który zaangażowała się grupa uczniów z klasy IIA pod opieką Marzeny Miazek-Banach.

"Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning szkołom działającym w partnerstwach, które zdobyły Krajową Odznakę eTwinning i których projekty uznawane są za wybitne z europejskiego punktu widzenia" - informują przedstawiciele IV LO. 

W ramach projektu młodzież współpracowała z rówieśnikami z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Turcji.

reklama

"Analizowała nawyki żywieniowe i stereotypy uczestników projektu i społeczności kraju, z którego pochodzą. Zadania projektu dotyczyły także propozycji zdrowego żywienia oraz rozwiązania problemów związanych z nieprawidłowym odżywianiem. Uczestnicy projektu próbowali również przyjrzeć się przemysłowi spożywczemu i jego wpływowi na środowisko naturalne" - czytamy w opisie projektu.

"Uczniowie w celu poszerzenia swoich kompetencji medialnych korzystali z różnorodnych programów i aplikacji wspierających ich działania. Komunikując się w języku angielskim, wzbogacili słownictwo i rozwinęli swoje umiejętności językowe. Praca w grupach międzynarodowych przyczyniła się do podniesienia ich kompetencji społecznych i szerzenia tolerancji międzykulturowej" - dodają przedstawiciele szkoły. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama