Reklama

Reklama

ŁUKÓW Płudowski chce współpracy z J. Oklińskim i P. Wereszczyńskim. Wzmocnią Alternatywę? (WIDEO)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

ŁUKÓW Płudowski chce współpracy z  J. Oklińskim i P. Wereszczyńskim. Wzmocnią Alternatywę? (WIDEO) - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Czy w radzie miasta dojdzie do "transferów"?

Reklama

 

 

16 stycznia  klubu Przymierza dla Ziemi Łukowskiej odszedł radny Przemysław Wereszczyński.

Poinformował o tym przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Okliński. Wereszczyński powiedział, że odchodzi "ze względu na brak współpracy w klubie”.

Już w grudniu radny Wereszczyński zrezygnował z przewodniczenia klubowi radnych Przymierze dla Ziemi Łukowskiej. Następnie na sesji budżetowej nie poparł on poprawek do budżetu zgłoszonych przez miejską koalicję, którą tworzą radni z PiS i Przymierza. Powodem było to, że koalicjanci nie chcieli się zgodzić na rozpoczęcie prac nad budową pełnowymiarowego i zadaszonego boiska nad Krzną. A była to inwestycja, o realizację której zabiegał właśnie radny Wereszczyński.

 

Jesienią z klubu PiS wyrzucony został Jarosław Okliński. 15 września do Biura Rady Miasta wpłynął wniosek o odwołanie Jarosława Oklińskiego z funkcji wiceprzewodniczącego.  Pod dokumentem podpisali się: Krzysztof Jodełko, Maria Pszczółkowska, Urszula Chruściel, Andrzej Skwarek, Przemysław Suchodolski, Leonard Baranowski, Robert Dołęga, Zygmunt Celiński, Ewa Rybicka i Artur Gałach. Do głosowania doszło w czwartek 24 września. 

Szef klubu PiS, Artur Gałach, uzasadniając wniosek o odwołanie Oklińskiego, który zdobył mandat, startując z list PiS, mówił, że "od dawana występały różnice w podejściu do pewnych spraw". Chodziło o to, że - jak przyznaje Gałach - Okliński nie głosował w kilku kwestiach "zgodnie z wewnętrznymi ustaleniami klubu, które wcześniej akceptował".

 

Teraz ofertę polityczną dla radnych Wereszczyńskiego i Oklińskiego ma burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. W rozmowie z Łukaszem Prusakiem z Łuków24.pl włodarz widziałby w szeregach swojego ugrupowania Alternatyw dla Łukowa. -Taka propozycja nie padła, ale w Alternatywie jest dla nich miejsce - powiedział Płudowski.

 

Dziś z jej ramienia zasiada w Radzie Miasta jedynie dwóch radnych: Łukasz Bober i Arkadiusz Pogonowski. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy