reklama
reklama

Jarmark Wielkanocny w Łukowie (zdjęcia i film) Dzielili się jajkiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskieW świątecznym nastroju spędzili niedzielę 2 kwietnia mieszkańcy Łukowa i gminy Łuków. W centrum miasta odbył się Jarmark Wielkanocny, tradycyjnie organizowany wspólnie przez oba samorządy - miejski i gminny.
reklama

Swoje produkty oferowało około 20 wystawców, a uczestnicy świątecznego konkursu odebrali nagrody. Do stoisk, rozstawionych na Placu Solidarności i Wolności przez koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i sołectwa, przyciągały kupujących wielkanocne baby, mazurki, wiejski chleb, stroiki na świąteczne stoły, wykonane różnymi technikami pisanki, wyroby rękodzielnicze i wiele innych drobiazgów, nawiązujących do wielkanocnej tradycji.

Jarmark rozpoczął się od świątecznych życzeń. Złożyli je mieszkańcom wójt gminy Łuków Mariusz Osiak i burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, którzy podzielili się wielkanocnym jajkiem. Tradycyjnym, świątecznym pokarmem z gośćmi dzielił się również przewodniczący rady gminy Tadeusz Federczyk, a wśród uczestników jarmarku był radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kopeć.

Oprócz życzeń od przedstawicieli władz samorządowych, członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Jata", działającego przy GOK w Łukowie, zaprezentowali krótką inscenizację nawiązującą do tradycji wielkanocnych Podlasia. Tancerzom i wokalistom towarzyszyli dyrektor ośrodka kultury i choreograf zespołu Kamil Zaliwski, kierownik kapeli Przemysław Nurzyński, instruktor wokalny Łukasz Bieńczak oraz skrzypaczka Dominika Zemło i klarnecista Mateusz Adamowicz.

reklama

Ponadto odwiedzający stoiska mogli zajrzeć do zagrody wielkanocnej ze zwierzętami gospodarskimi. armark był również okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu "Kolorowa Wielkanoc", organizowanego przez GOK w Łukowie. Dzieci w wieku przedszkolnym zgłaszały kurczaki wielkanocne, uczniowie klas I - III szkół podstawowych wykonywali stroiki, a ich koledzy ze starszych klas - palmy wielkanocne.

Jury oceniło łącznie 129 propozycji, przyznając w każdej kategorii po trzy nagrody i po jednym wyróżnieniu. Dzieci w wieku przedszkolnym zgłaszały kurczaki wielkanocne, uczniowie klas I - III szkół podstawowych wykonywali stroiki, a ich koledzy ze starszych klas - palmy wielkanocne.

Jury oceniło łącznie 129 propozycji, przyznając w każdej kategorii po trzy nagrody i po jednym wyróżnieniu.  

reklama

Za wielkanocne kurczaki pierwszą nagrodę otrzymał Maksymilian Ciołek z Czerśli, na drugą zasłużył Piotr Skrzyszewski z Dąbia, a na trzecią - Aleksander Rosa z Zalesia. Jedyne wyróżnienie trafiło do Marianny Bogusz z Czerśli.

W konkursie stroików pierwsze miejsce zajęła Natalia Zgorzałek z Zalesia, drugą nagrodę odebrała Antonina Domańska z Czerśli, trzecią - Franciszek Baran ze Świdrów, a wyróżnienie przypadło Radosławowi Izdebskiemu z Gołąbek.

Wśród najstarszych uczestników, którzy zgłaszali palmy wielkanocne, na pierwszą nagrodę zapracowała Lena Przeździak z Gręzówki, drugą otrzymała Natalia Kalińska z Gołąbek, trzecia trafiła do Eweliny Wereszczyńskiej ze Strzyżewa, a wyróżnienie - do Amelii Kłębowskiej z Czerśli.    

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama