Reklama

Reklama

IV LO im Jana Pawła II w Łukowie zwycięzcą konkursu „Nasz Projekt eTwinning 2021”

Opublikowano: pt, 11 cze 2021 10:13
Autor:

 IV LO im Jana Pawła II w Łukowie zwycięzcą konkursu „Nasz Projekt eTwinning 2021” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Uczniowie co roku uczestniczą w realizacji projektu eTwinning, opartego na współpracy ze szkołami partnerskimi z całej Europy.

Reklama

W ubiegłym roku szkolnym młodzież z obecnej klasy II Apg, pracowała wspólnie z rówieśnikami z Niemiec, Polski, Holandii i Portugalii. Głównym celem projektu było stworzenie uczestnikom przestrzeni, w której mogliby wspólnie pracować, dzielić się pomysłami, ale także wspierać się w okresie pandemii i dobrze się bawić. Takim miejscem okazało się prowadzone wspólnie wirtualne przedsiębiorstwo – kawiarnia „Space Cafe”. 

 

Współpraca online w międzynarodowej grupie sprzyjała nie tylko zdobywaniu wiedzy w zakresie przedsiębiorczości, ale wpłynęła korzystnie na budowanie kompetencji społecznych uczestników rozwijania umiejętności planowania, rozwijania umiejętności cyfrowych, poprawy kompetencji społecznych i międzykulturowych, podnoszenia świadomości uczniów na temat zrównoważonego rozwoju oraz ćwiczenia umiejętności komunikacji w języku angielskim.

 

Wszystkie walory projektu zostały dostrzeżone przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, która nadała projektowi Krajową Odznakę Jakości. Następnie projekt uzyskał Europejską Odznakę Jakości, nadaną przez Centralne Biuro eTwinning oraz został zgłoszony do krajowego konkursu „Nasz Projekt eTwinning 2021”. 

1 czerwca 2021 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom tegorocznego Konkursu. Projekt „Space Cafe” został uhonorowany I miejscem w kategorii wiekowej 16-19 lat. 

 - To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie najlepszych koordynatorów projektów eTwinning w Polsce” - mówi Marzena Miazek – Banach – opiekun zwycięskiej drużyny.  - Bardzo się cieszę, że jury konkursu dostrzegło ogromny wkład pracy uczniów w pracę nad projektem, ich zaangażowanie, poświęcony czas i chęci stworzenia miejsca przyjaznego środowisku, osobom niepełnosprawnym, otwartego i dostępnego, nawet w okresie pandemii – dodaje. 

 

Za realizację projektu „Space Cafe” oraz zajęcie I miejsca w konkursie „Nasz Projekt eTwinning 2021” pani Marzena otrzymała dyplom uznania z rąk Ministra Edukacji i Nauki, dr hab. Przemysława Czarnka oraz list gratulacyjny z rąk dyrektora generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dr Pawła Poszytka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy