Reklama

Reklama

II edycja Budżetu Obywatelskiego rozstrzygnięta Boisko "Górka" będzie odnowione w przyszłym roku

Opublikowano:
Autor:

II edycja Budżetu Obywatelskiego rozstrzygnięta  Boisko "Górka" będzie odnowione w przyszłym roku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW Automatyczne nawodnienie, pielęgnacja murawy i oświetlenie boiska – to prace, jakie zostaną wykonane podczas modernizacji boiska treningowego „Górka”, znajdującego się za płytą główną na stadionie przy ulicy Warszawskiej.

Reklama

Pieniądze na  odnowienie boiska będą pochodziły z miejskich pieniędzy z  Budżetu Obywatelskiego na 2023 r.  Łukowianie do 11 września głosowali na pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego i wśród 6 poddanych pod głosowanie projektów, modernizacja „Górki” zdobyła najwięcej  - 347 głosów.

Na pozostałe projekty głosowano tak:

Morsowisko/Strefa sauny nad Zalewem Zimna Woda - 230 głosów;

Miasteczko ruchu drogowego u zbiegu ulic 700-lecia oraz Wilczyńskiego - 165 głosów;

Defibrylatory AED dla mieszkańców - 93 głosy;

Psi park w parku miejskim - 69 głosów;

Latarnie solarne przy działkach ROD - 67 głosów;

Jak podaje Urząd Miasta, z możliwości głosowania skorzystało 983 mieszkańców, którzy oddali 971 ważnych głosów.

983 osoby głosujące w 30-tysięcznym mieście na to mało optymistyczna liczba zainteresowanych wyborem inicjatyw służących poprawie życia mieszkańców. A głosować można było nie tylko w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta w Łukowie, ale także przez Internet za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. O projektach budżetu pisały lokalne media papierowe i internetowe, szereg informacji podawano na stronie Urzędu Miasta.  Być może mała liczba głosujących wynika z tego, że Budżet Obywatelski to nowość w Łukowie, mamy dopiero jej druga edycję.  Miejmy nadzieję, że z roku na rok głosujących  i zgłaszających pomysły będzie coraz więcej.

 Teraz modernizacja boiska „Górka” zostanie wpisana do uchwały budżetowej Miasta Łuków na 2023 rok. Wartość projektu oszacowano na kwotę blisko 300 tys. zł, czyli tyle, ile zaplanowano na  budżet obywatelski w Łukowie na przyszły rok budżetowy.

 

 Boisko treningowe "Górka" to miejsce, na którym od wiosny do jesieni codziennie odbywają się treningi najmłodszych grup piłkarskich z Łukowa. Obecny stan boiska to kretowiska, nierówności terenu, brak oświetlenia. W ramach renowacji ma zostać wykonane automatyczne  nawodnienie, co pozwoli utrzymać poziom wilgotności trawy na odpowiednim poziomie, pozwoli zaoszczędzić wodę wykorzystywaną do podlewania oraz czas pracy pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie, którzy w sezonie letnim muszą codziennie rozciągać sprzęt do nawodnienia. Profesjonalna firma zajmującą się pielęgnacją płyt piłkarskich ma wykonać oprysk na krety, dosiać brakującą trawę bez konieczności niszczenia obecnej nawierzchni. Boisko ma zostać oświetlone wolnostojącymi masztami oświetleniowymi, by można było na nim grać także wieczorem.

 

 Szacunkowe koszty ujęte w projekcie renowacji: analiza gleby - 500 zł, wertykulacja - 4,5 tys. zł, areacja bolcem pełnym - 5 tys. zł, piaskowanie - 9 tys. zł, dosiew trawy - 7 tys. zł, zastosowanie preparatu chemicznego na krety - 800 zł, program nawożenia - 9 tys. zł, budowa automatycznego nawodnienia - 90 tys. zł, budowa kablowej linii oświetlenia wraz z zasilaniem - 33 tys.zł, budowa wolnostojących masztów oświetleniowych ze złączami kablowymi - 140 tys. zł. Łącznie: 298 800 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy