Reklama

Reklama

Budowa strzelnicy w Radoryżu droższa niż przewidywano

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Budowa strzelnicy w Radoryżu droższa niż przewidywano - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Zarząd wybrał już wykonawcę i obiecał dołożyć brakującą kwotę. Ostateczną decyzję finansową podejmą jednak Radni Rady Powiatu Łukowskiego

Reklama

W drugiej edycji Programu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych  Powiat Łukowski otrzymał 13,5 mln na budowę profesjonalnej strzelnicy przy Zespole Szkół im. W. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Początkowo koszt tej inwestycji oszacowano na 15 mln zł, a Starostwo Powiatowe deklarowało dołożyć brakująca kwotę, czyli 1,5 mln zł. Po ogłoszeniu przetargu na budowę strzelnicy przystąpiły do niego firmy, które oferowały wykonanie inwestycji na kwoty znacznie większe niż 15 mln zł. Oferty można było składać do 7 września, do przetargu przystąpiło dwie firmy: z Krzywdy i z Siedlec. Firma z Siedlec zaproponowała wykonanie inwestycji w cenie 19 mln zł 437 tys.zł. Niższą cenę zaoferowała firma z Krzywdy, która oszacowała swoją ofertę na 17 mln 770 tys.zł. Powodem tak wysokich kwot są rosnące ceny materiałów i usług budowlanych. Te zmieniają się z każdym miesiącem. 

Zarząd dał "zielone światło", czeka na decyzję radnych

Po zakończeniu składania ofert Zarząd Powiatu Łukowskiego zebrał się na posiedzeniu 14 września i zdecydował o dołożeniu kolejnych 2 mln 771 tys. zł do inwestycji. Teraz zgodę muszą wyrazić radni na sesji Rady Powiatu, która odbędzie się 26 września. Ostatecznie Zarząd Powiatu Łukowskiego zaakceptował wybór wykonawcy zadania pn. "Budowa strzelnicy przy Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym". Najkorzystniejsza oferta została złożona przez Firmę Usługowo-Handlową Jerzy Gajownik na kwotę 17 773 920,06 zł. Dofinansowanie na tę inwestycję pozyskano z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 13,5 mln zł. Projekt zakłada budowę budynku krytej strzelnicy sportowo-rekreacyjnej z czterema torami: 12,5; 25, 50 i 100-metrowymi. Planowane podpisanie umowy na realizację zadania nastąpi z końcem września br., zaś zakończenie inwestycji na koniec marca 2024 r.

Jeśli radni zagłosują za dołożeniem brakującej kwoty, będzie to oznaczać, że Powiat Łukowski do budowy strzelnicy w Radoryżu Smolanym będzie musiał dopłacić ponad 4 mln 273 tys.zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy