Reklama

Reklama

Beata Bajdziak z Kownatek - Kobieta Roku Gminy Łuków 2021 (RELACJA + ZDJĘCIA)

Opublikowano: czw, 11 mar 2021 07:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie To wielkie wyróżnienie.

Reklama

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie nie zaniechał organizacji niezmiennie od kilku lat dorocznej uroczystości, wprowadzonej w roczny kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Łuków , jakim jest „ Konkurs Kobieta Roku Gminy Łuków”. To jedyny doniosły dzień w roku – święto dumy z kobiecej odwagi, wartości i zalet , którymi charakteryzują się mieszkanki Gminy Łuków i którym z tej okazji należy się im szacunek i poważanie za swoje zaangażowanie w życiu społecznym i kulturalnym w środowisku wiejskim .

Z zachowaniem obostrzeń sanitarnych i epidemicznych i obowiązującą instrukcją bezpieczeństwa przeciwdziałania zakażeniom „COVID 19” na koncertach i spektaklach artystycznych , w bardzo okrojonym liczebnie gronie pań nominowanych do konkursu oraz delegacji podmiotów organizacyjnych , które zgłosiły swoje mieszkanki do udziału w konkursie , w dniu 07 marca 2021 r. w świetlicy wiejskiej w Łazach odbył się Koncert VII Edycji Konkursu „Kobieta Roku Gminy Łuków 2021”. W części artystycznej wystąpił duet wokalno-gitarowy „Duo Sente” w osobach Wiktora Wilczaka ( gitara klasyczna) i Kamili Wróbel ( wokal) . Transmisję online z koncertu można było śledzić na fecebooku GOK Łuków. Przed koncertem dokonano wręczenia dyplomów, upominków i nagród konkursowych z udziałem przedstawicieli lokalnych władz samorządowych w osobach Z-cy Wójta Gminy Łuków Wojciecha Szczygła i Przewodniczącego Rady Gminy Łuków Tadeusza Federczyka oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henryka Wysockiego.

Honorowym Dyplomem Nominacji w konkursie „Kobieta Roku Gminy Łuków 2021” nagrodzono następujące Panie:

Marzena Domańska Zalesie,

Elżbieta Kudlak Gołąbki,

Małgorzata Golba Gołaszyn,

Elżbieta Dynek Zdżary,

Wioletta Kopeć Sięciaszka Pierwsza,

Grażyna Szczygielska Dminin

Honorową Statuetkę –unikatową rzeźbę „Złoty Tulipan Wójta Gminy Łuków 2021” otrzymały następujące Panie:

Beata Romańczyk- Jeziory,

Aneta Goławska –Dminin,

Joanna Zarzycka – Zarzecz Łukowski,

Paulina Wilczyńska – Strzyżew,

Stanislawa Matejuk – Zalesie

Honorową Statuetkę – rzeźbę z tytułem „Kobiety Roku Gminy 2021” za inspirowanie i podejmowanie działań kulturotwórczych, organizację imprez i zajęć kulturalno-społecznych w swojej miejscowości, udział w promocji i nobilitacji kultury wiejskiej Gminy Łuków na forum powiatu i Lubelszczyzny oraz współinicjatywę powołania do życia Etnozagrody w Kownatkach otrzymała pani:

Beata Bajdziak z Kownatek

Dodatkową okazją w tym niecodziennym dniu triumfu kobiet , do złożenia podziękowań i gratulacji za aktywność pań w różnorodnych formach upowszechniania kultury, było wręczenie dostarczonej dosłownie na dniach - jednej z trzech nagród głównych Wojewódzkiego Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów 2020 w Lublinie dla zespołu „Niezapominajki” z Dminina za nagranie wideo swojego występu konkursowego. Nagrodę w imieniu zespołu odebrała jego kierowniczka p. Bogumiła Rozwadowska. Na zakończenie koncertu wszystkie panie otrzymały świątecznie przystrojony w kokardkę słodki upominek, którym mogły się delektować w domowym zaciszu ,dzieląc się wrażeniami z koncertu ze swoimi domownikami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.