Słuzba Więzienna to trzecia co do wielkości formacja mundurowa w Polsce. W naszych szeregach pełni służbę prawie 30 tys. funkcjonariuszy i pracowniów cywilnych. Chronimy społeczeństwo przed sprawcami przestępstw, zapewniamy bezpieczeństwo na terenie zakładów karnych i aresztów śledczych oraz realizujemy żmudny proces resocjalizacji skazanych. Dodatkowo zgodnie z zapisami zawartymi w znowelizowanej ustawie o Służbie Więziennej prowadzimy edukację prawną młodzieży związaną z prewencją przestepstw oraz edukację uczniów związaną z kształtowaniem postaw obywatelskich, proobronnych i patriotycznych, w sposób szczególny realizowaną poprzez prowadzenie szkoleń strzeleckich.
Projekt "W służbie prawi" ukierunkowany jest na prewencję przestępstw poprzez podniesienie świadomości prawnej młodzieży, przywołanie realiów więziennej rzeczywistości, która towarzyszy skazanym i jest efektem kolizji z prawem. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach przybliżyli młodzieży zagadnienia związane z prawem karnym, potrzebą przestrzegania norm społecznych i przedstawili podstawowe informacje na temat polskiego systemu więziennictwa.
CZYTAJ WIĘCEJ Obchody Dnia Strażaka w Siedlcach
Kadra Służby Więziennej doskonale rozumie, że warto inwestować w przyszłość młodzieży. Z jednej strony odwołując się do jednej z podstawowych zasad prawa Ignorantia iuris nocet czyli "nieznajomść prawa szkodzi" funkcjonariusze podnoszą świadomość prawną uczniów, akcentują indywidualną odpowiedzialność każdego człowieka za swe postępowanie i wynikające z niego skutki. Z drugiej strony prezentują uczniom Służbę Więzienną jako formację, z którą warto zaplanować swoją karierę zawodową.
W związku przystąpieniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim do ogólnopolskiego programu "W służbie prawu" z zakresu edukacji prawnej placówka szkolna otrzymała po zrealizowaniu cyklu zajęć adresowanych do młodzieży certyfiakt potwierdzający udział uczniów we wspomnianym projekcie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.