SŁUŻBA WIĘZIENNA: OCHRONA - BEZPIECZEŃSTWO - RESOCJALIZACJA
Słuzba Więzienna to trzecia co do wielkości formacja mundurowa w Polsce. W naszych szeregach pełni służbę prawie 30 tys. funkcjonariuszy i pracowniów cywilnych. Chronimy społeczeństwo przed sprawcami przestępstw, zapewniamy bezpieczeństwo na terenie zakładów karnych i aresztów śledczych oraz realizujemy żmudny proces resocjalizacji skazanych. Dodatkowo zgodnie z zapisami zawartymi w znowelizowanej ustawie o Służbie Więziennej prowadzimy edukację prawną młodzieży związaną z prewencją przestepstw oraz edukację uczniów związaną z kształtowaniem postaw obywatelskich, proobronnych i patriotycznych, w sposób szczególny realizowaną poprzez prowadzenie szkoleń strzeleckich.
"W SLUŻBIE PRAWU"
Projekt "W służbie prawu" ukierunkowany jest na prewencję przestępstw poprzez podniesienie świadomości prawnej młodzieży, przywołanie realiów więziennej rzeczywistości, która towarzyszy skazanym i jest efektem kolizji z prawem. Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Siedlcach przybliżył młodzieży zagadnienia związane z prawem karnym, potrzebą przestrzegania norm społecznych i przedstawił podstawowe informacje na temat polskiego systemu więziennictwa.
EDUKACJA MŁODZIEŻY TO INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ
Kadra Służby Więziennej doskonale rozumie, że warto inwestować w przyszłość młodzieży. Dlatego też każdemu spotkaniu edukacyjnemu towarzyszy element prmocji formacji, która prezentowana jest jako służba z którą warto zaplanować swoją karierę zawodową. Zapoznając się ze specyfiką służby w Służbie Więziennej młodzież mogła obejrzeć środki ochrony osobistej i środki przymusu bezpośredniego wykorzystywane prez funkcjonariuszy w codziennej służbie.
SZKOŁA Z CERTYFIKATEM
W związku przystąpieniem uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zastawiu do ogólnopolskiego programu "W służbie prawu" z zakresu edukacji prawnej placówce szkolnej przyznano certyfikat potwierdzający udział młodzieży we wspomnianym projekcie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.