Do projektu w charakterze partnerów dołączyli Komenda Miejska Policji w Siedlcach i Bank Pekao SA Siedlce.
Celem współpracy było rozwijanie umiejętności psychospołecznych dzieci i młodzieży w zakresie zapobiegania uzależnieniom behawioralnym i działania związane z działalnością i prowadzeniem spotkań z młodzieżą. Spotkania edukacyjne dotyczyły profilaktyki zdrowotnej i bezpieczeństwa w sieci, a także poznania możliwości bankowości mobilnej.
Największym zainteresowaniem wśród realizowanych tematów cieszyły się tematy poruszające temat oszczędności i inwestowania na rynku kryptowalutowym. Natomiast podczas zajęć prowadzonych przez siedleckich funkcjonariuszy policji, największe emocje wywoływały zajęcia z wykorzystaniem alko- i narkogogli, które imitowały trudności motoryczne i ruchowe po spożyciu środków odurzających lub alkoholu.
- Cieszymy się tak ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem podczas trwania naszego projektu. Odzew wszystkich szkół i zaangażowanie partnerów w prowadzone spotkania jest naprawdę budującym doświadczeniem. Zwłaszcza, że nasze działania miały ogromny zasięg, a filmy profilaktyczne dotarły statystycznie do każdego mieszkańca gminy – mówiła podczas podsumowania Anna Wróblewska, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W ramach projektu zaplanowano również stworzenie spotu profilaktycznego pt.: „ Odłóż wreszcie ten telefon”. Na zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie odpowiedziało 7 drużyn i to właśnie 7 spotów wzięło udział w konkursie również internetowym. Podsumowując statystyki – łącznie filmy zostały wyświetlone ponad 21 tysięcy razy, a ich zasięga wynosi aż 38 tysięcy odbiorców.
Filmy można obejrzeć na facebook’u Gminy Siedlce.
Wszystkie działania skierowane do młodzieży miały na celu podniesienie świadomości zagrożeń płynących z nadużywania smartfonów i komputera, zwiększenie umiejętności związanych z używaniem Internetu i cyberprzestrzeni w sposób bezpieczny dla zdrowia psychicznego i fizycznego, wypracowanie dobrych nawyków w zakresie radzenia sobie ze stresem i emocjami, a przede wszystkim poprawę kontaktów interpersonalnych z rówieśnikami.
- W naszej gminie dbamy o wszystkich mieszkańców, w tym roku trwa już druga edycja Gminnej Akademii Seniora, dlatego nie mogło również zabraknąć projektu stworzonego z myślą o młodszych mieszkańcach. Zawsze powtarzam, że czego się mały Jaś nauczy to i Janek i Jan będzie umiał. Dziękuję wszystkim partnerom za udział w projekcie, a dyrektorom i szkołom za zaangażowanie – dodaje wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski.
Materiał promocyjny
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.