Reklama

Zwolniony z matury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: IV Liceum Ogólnokształcące w Łukowie

Zwolniony z matury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Krzysztof Koper - uczeń IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie na rok przed egzaminem dojrzałości uzyskał zwolnienie z matury z historii. To nagroda za jego dużą wiedzę.

Uczeń „Medyka” rywalizował w centralnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” i zdobył tytuł laureata. Licealista musiał zredagować pisemną pracę historyczną na jeden z przygotowanych przez komisję tematów. Miał za zadanie przedstawić swoją wiedzę w ujęciu problemowym, w oparciu o konkretną literaturę i źródła historyczne oraz przekazać ją w taki sposób, by zaciekawić swoimi badaniami innego czytelnika.

W bieżącym roku szkolnym rywalizacja odbywa się pod hasłem „Od traktatu ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych” i obejmowała swoim zakresem wiedzę z historii Polski oraz dziejów powszechnych ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń z lat 1921-1956. Uczestnicy olimpiady uczestniczą   w czterech etapach eliminacji zawodów szkolnych, rejonowych, wojewódzkich i finałowych.

Krzysztof, który uczy się w klasie II IV LO, zgodnie z rozporządzeniem MEN otrzymał za swój sukces przywilej zwolnienia z matury z historii na poziomie rozszerzonym ze 100% wynikiem oraz korzystanie z dodatkowych preferencji przy rekrutacji na studia wyższe.

Jak dodaje szkoła, w pierwszej części zawodów finałowych Olimpiady „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża...” uczestniczył również licealista Dawid Borkowski z klasy IIc. Zaprezentował on wysoki poziom wiedzy  historycznej i pomyślnie przebrnął przez eliminacje szkolne, rejonowe i okręgowe. Niestety w rywalizacji finałowej zabrakło mu kilka punktów, aby uzyskać tytuł finalisty zawodów centralnych. Opiekunami uczniów są Zygmunt Zalewski i Małgorzata Wiącek.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE