Reklama

Żółte światło pod urzędem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Żółte światło pod urzędem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przejście dla pieszych pod budynkiem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Łukowie ma być dodatkowo oświetlone. Zarządzająca ul. Piłsudskiego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postawi na wysokości przejścia migające, żółte światło.

Informację w tej sprawie przekazał na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Piotr Płudowski. Jego zdaniem przejście dla pieszych przed urzędem jest niebezpieczne i wymaga przebudowy. W miejscu tym dochodziło w przeszłości do potrąceń pieszych, z których niektóre kończyły się poważnymi obrażeniami dla poszkodowanych osób.

Władze miasta chcą przebudowy powyższego miejsca i oczekują wybudowania wyspy oddzielającej pasy ruchu. W tym celu toczone były i są rozmowy z lubelską delegaturą GDDKiA. Jak powiedział na sesji burmistrz, Generalna Dyrekcja zaproponowała tymczasowe rozwiązanie, którym będzie zamontowane nad przejściem migającego, żółtego światła. Wyspa będzie mogła powstać dopiero za jakiś czas, gdy rozpocznie się przebudowa Placu Narutowicza.

Czy tymczasowe rozwiązanie spowoduje ograniczenie liczby potrąceń pod urzędem? Kolejnym rozwiązaniem mającym poprawić bezpieczeństwo ma być ustawienie tzw. aktywnych znaków drogowych na ul. Piłsudskiego. Na instalację podświetlanych znaków zgodę także wyraziła GDDKiA.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE