Reklama

Reklama

Zapisy do Kółka Młodego Technika. Oferta dla uczniów podstawówek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zapisy do Kółka Młodego Technika. Oferta dla uczniów podstawówek - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości GMINA KRZYWDA Młodzi, ciekawi świata mogą bliżej poznać świat techniki oraz losy wybitnych, ale mało znanych Polaków, którzy osiągnęli sukces naukowy, artystyczny czy społeczny. Taki jest główny cel konkursu "Dzieci Kapitana Nemo", w którym bierze udział m.in. Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie.

Reklama

W ramach projektu, którego bohaterem będzie inżynier elektronik i informatyk Jacek Karpiński, placówka chce utworzyć Kółko Młodego Technika i właśnie ogłosiła nabór potencjalnych członków.

 - Nasza propozycja jest skierowana do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych z gminy Krzywda. Najlepiej, gdyby były to osoby, które interesują się techniką, ale nie jest to warunek konieczny. 10-osobowa grupa razem z bibliotekarzami weźmie udział w szkoleniu z robotyki i kodowania, a potem pomoże nam w organizacji warsztatów dla innych młodych ludzi - tłumaczą pomysłodawcy projektu.

 

Zarówno szkolenie liderów, jak i pierwsze warsztaty są planowane na wrzesień i będą organizowane przez pięć miesięcy. W ramach projektu "Jacek Karpiński - cichy geniusz" członkowie nowego kółka zajmą się również m.in. przygotowaniem wystawy i prezentacji multimedialnej o bohaterze projektu, a także zorganizują otwarty konkurs plastyczny "Komputer - przyjaciel czy wróg?".

Jacek Karpiński brał udział w konstrukcji pierwszych aparatów do badań USG, zbudował maszynę do długoterminowych prognoz pogody, a w latach 1969 - 1973 zaprojektował, prawdopodobnie pierwszy na świecie, minikomputer K-202.

 W planach jest także wirtualne zwiedzanie Muzeum Komputerów w Krakowie, ze szczególnym uwzględnieniem dokonań Jacka Karpińskiego oraz cykl spotkań z seniorami pod wspólnym hasłem "Wczoraj, dziś, jutro". Starsi mieszkańcy gminy Krzywda będą się dzielić wspomnieniami na temat korzystania ze zdobyczy techniki w przeszłości, a w zamian młodzież pomoże seniorom w obsłudze współczesnych wynalazków.

 

Zgłoszenia osobiście lub telefonicznie

Młodzież zainteresowana udziałem w Kółku Młodego Technika może się zgłaszać osobiście do GBP w Krzywdzie lub telefonicznie pod numer: 25 755 16 78.

 Biblioteka w Krzywdzie to jedyna w województwie lubelskim placówka, która otrzymała pieniądze na ten cel w ramach drugiej edycji konkursu "Dzieci Kapitana Nemo", finansowanego przez Fundację BGK. Na realizację wszystkich pomysłów placówka pozyskała prawie 15 tys. zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy