Reklama

Zabawa mimo deszczu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ośrodek Sportu i Rekreacji

Zabawa mimo deszczu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć padający deszcz nie sprzyjał frekwencji, osoby które przyszły w niedzielę na festyn integracyjny" Bądźmy Razem" nie narzekały na brak atrakcji. Co działo się na obiektach rekreacyjno-sportowych nad Krzną?

Zawody nordic walking poświęcone Uli Krasuckiej, pokaz psiej tresury, czy puszczanie baniek. To część atrakcji, które przygotowali organizatorzy w ramach festynu integracyjnego „Bądźmy Razem”. Tegoroczna edycja wydarzenia - mimo niesprzyjającej pogody - odbyła się w niedzielę 15 lipca na obiektach sportowych przy Krznie. Festyn zorganizowano już po raz 19.

Piknik integracyjny adresowany głównie dla osób niepełnosprawnych poprzedziła msza święta odprawiona w łukowskiej kolegiacie. Mszę której przewodniczyli ks. Antoni Pietruszka i ks. Dariusz Czajka tłumaczyła na język migowy Hanna Zachoszcz. Dalszą zabawę poprowadził DJ Oleś, a przed obecnymi na festynie zaprezentował się również Dziecięcy Zespół Regionalny „Kropelki Rosy”.

Częścią pikniku „Bądźmy Razem” były też zawody nordic walking, gdzie razem osobami niepełnosprawnymi, startowali w nich także członkowie stowarzyszenia Aktywni z Pasją oraz Biegacze Pomagacze. Wśród kobiet czołowe miejsca zajęły Dorota Szeląg, Anna Jędral, Marzena Kołodziejczyk, Agnieszka Rola i Zofia Zalewska. Wśród mężczyzn najszybsi okazali się Marcin Buraczyński, Damian Pioterczak, Piotr Wróbel, Krzysztof Bielecki i Marcin Śpiewak.

Organizatorzy za sportowe wyniki nagrodzili też najlepszą grupę, która otrzymała „Puchar Przechodni Uli” zdobyty przez śp. Ulę Krasucką w zawodach nordic walking w 2016 roku. Trofeum otrzymał otrzymał Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Przylądek”.

Równolegle odbywał się też pokaz psich umiejętności w wykonaniu psa Raya i jego właścicielki Julity Matejek. Chętni mogli skorzystać też z innych atrakcji, które byłyby bardziej oblegane, gdyby nie brak pogody. Kolejny festyn już za rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE