Reklama

Za mandat zapłacimy kartą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Za mandat zapłacimy kartą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowska policja wzbogaciła się o terminale płatnicze, za pomocą których opłacimy mandat kartą bezpośrednio na miejscu zatrzymania. "Udogodnienie" adresowane jest w szczególności do obcokrajowców, łamiących przepisy za kółkiem.

108 terminali płatniczych trafiło do policyjnych drogówek na terenie województwa lubelskiego. Cztery z nich otrzymali też mundurowi z Łukowa. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić bezpośrednio u policjanta podczas kontroli drogowej.

- Taki sposób płatności jest ułatwieniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców, którzy są sprawcami wykroczenia. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Warto jednak zaznaczyć, że decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej - tak o „korzyściach” z korzystania z terminali płatniczych mówią policjanci.

Specyficznego rodzaju „wyjście frontem do Klienta” daje policjantom Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Policjanci, którzy będą przyjmować należności za mandat są już po szkoleniach, pozwalających na korzystanie z terminali płatniczych.

- Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń funkcjonariuszy - kierowcy chętnie korzystają z nowego sposobu regulowania mandatu. W szczególności dotyczy to kar o niższej wysokości. Kierowcy podkreślają wygodę tego rozwiązania. Zapłacenie grzywny na miejscu, za pomocą terminala płatniczego pozwala na błyskawiczne zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o konieczności opłacenia mandatu - mówią policjanci.

Płacenie kartą za mandaty już jest. Przy tej okazji warto też przypomnieć, że od pewnego czasu za pośrednictwem Internetu można sprawdzić stan punktów karnych. Kierowcy mogą to zrobić pod adresem: https://obywatel.gov.pl.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE