Reklama

Z PUiIK-u do Zarządu Dróg Powiatowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Z PUiIK-u do Zarządu Dróg Powiatowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władysław Karaś, niedawny dyrektor ds. megaprojektu w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej ma nową pracę. Jest Kierownikiem Służby Interwencyjnej w Zarządzie Dróg Powiatowych.

Władysław Karaś od 1 marca pracuje w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie. Zatrudnienie w nowym miejscu znalazł po tym, jak w PUiIK-u zlikwidowane zostało stanowisko dyrektora. Umowa o pracę została zawarta na czas nieokreślony.

Przypomnijmy. 11 lutego w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej doszło do zmian w strukturze organizacyjnej, w wyniku których zlikwidowane zostało stanowisko dyrektora ds. megaprojektu obejmującego modernizację oczyszczalni ścieków w Łukowie oraz rozbudowę i modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej. Za ów megaprojekt odpowiadał Władysław Karaś, prezes PUiIK-u w latach 2011-2018 (z krótką przerwą w 2014 roku).

Gdy aktualny prezes spółki Marcin Mateńko zaproponował połączenie stanowiska dyrektora z funkcją prezesa (czyli powrót do sytuacji, zanim sam objął funkcję szefa spółki komunalnej zastępując na tym miejscu W. Karasia), zgodnie z przepisami jego pracownik otrzymał czas na zastanowienie się, czy chce pracować na nowym stanowisku czy opuścić zakład. Rzecz w tym, że Władysław Karaś nie zgadzał się z przesunięciem go na inne stanowisko, gdzie pobierałby niższe wynagrodzenie. W korespondencji do radnych powiatowych z 5 lutego wskazywał, że zmiana jego warunków pracy i płacy jest zwolnieniem na zamówienie polityczne.

Zobacz też:


Okazuje się, że PUiIK dla radnego powiatowego to już przeszłość. Władysław Karaś od początku miesiąca jest Kierownikiem Służby Interwencyjnej.

- Jest to stanowisko nieurzędnicze, zakwalifikowane zgodnie rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych do stanowisk pomocniczych i obsługi - pisze w odpowiedziach na nasze pytania dyrektor ZDP w Łukowie Stanisław Sokół.

Władysław Karaś na nowym miejscu pracy zajmuje się m.in. nadzorem nad pracą wykonywaną przez drogową służbę liniową, przekazywaniem pasa drogowego obcym firmom umieszczającym urządzenie elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, kanalizacyjne, wodociągowe i gazowe w pasie drogowym. W korespondencji nadesłanej z Zarządu Dróg Powiatowych w Łukowie do naszej redakcji, czytamy też, że były pracownik PUiIK-u zajmuje się:

- (…) nadzorem nad umieszczaniem ww. instalacji, odbiorami pasa drogowego (…), kontrolą stanu urządzeń, a także wykonuje inne polecenia służbowe wydawane przez Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych - czytamy w piśmie.

Jak dodaje Stanisław Sokół, w rekrutacji na powyższe stanowisko brał udział tylko Władysław Karaś.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE