Reklama

Wystawa na 100-lecie „Kościuszki”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Wystawa na 100-lecie „Kościuszki” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec września świętowaliśmy 100. urodziny I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Natomiast wczoraj odsłonięta została wystawa poświęcona placówce.

Wystawa składająca się z archiwalnych zdjęć, kronik, świadectw, licznych gadżetów i osobistych pamiątek pedagogów i absolwentów „Kościuszki” odsłonięta została w czwartek 18 października.

W muzeum zjawili się przedstawiciele społeczności szkolnej, absolwenci I LO i władze samorządowe. Wszyscy wspominali obchodzony niedawno jubileusz 100-lecia istnienia popularnego „Ogólniaka” i oglądali pamiątki szkolne i te przyniesione przez absolwentów.

Jedną z ciekawszych pamiątek jest mandolina należąca do wieloletniego nauczyciela szkoły Tadeusza Borkowskiego, założyciela szkolnego chóru „Lutnia”. Mieszkańcy Łukowa i powiatu mogą też oglądać popiersie Tadeusza Kościuszki wykonane przez byłego wicedyrektora Henryka Hryciuka.

Wystawę - która powstała dzięki zaangażowaniu m.in. dyrektora I LO Grzegorza Rzymowskiego oraz Michała Mojskiego i Jerzego Majka - będzie można oglądać do końca roku. Aktywnie udział w jej powstaniu miał też dyrektor Mariusz Burdach i pracownicy muzeum (w większości absolwenci właśnie "Kościuszki"). Jej inicjatorzy chcą w tym czasie pokazać jak największej liczbie zwiedzających muzeum, jak szkoła funkcjonowała na przestrzeni stu lat. Pamiątki pokazane w muzeum pochodzą bowiem również od osób prywatnych z różnych czasów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE