Reklama

Wyremontowali trzy szkoły w gminie Stoczek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marta Karwowska

Wyremontowali trzy szkoły w gminie Stoczek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie szkół w Kamionce, Szyszkach i Kisielsku mogą uczyć się już w wyremontowanych szkołach. Ostatnie prace zakończą się w listopadzie.

Gmina Stoczek Łukowski przeznaczyła kwotę 680 tys. zł na termomodernizacje budynków szkolnych w Kamionce, Kisielsku i Szyszkach. Resztę kosztów dofinansowano z preferencyjnych pożyczek. Szkoły zostały odmalowane i docieplone. Koszt wszystkich remontów to kwota 1,2 mln zł. W szkole w Szyszkach m.in. wymieniono dach, dodatkowo ocieplono budynek, zamontowano instalację ciepłej wody.

- Inwestycja ze względu na umożliwienie wzięcia udziału w przetargu, jak najszerszej grupie wykonawców, podzielona została na dwie części. Część pierwsza to wykonanie nowego dachu trzykondygnacyjnego budynku szkoły, w którym znajdują się również lokale mieszkalne, wykonanie izolacji termicznej ścian i stropu, wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej w łazienkach, nowa elewacja na całym budynku. Zaznaczyć należy, że budynek kilkanaście lat temu został ocieplony, ale w celu dalszego ograniczenia kosztów ogrzewania budynku postanowiono o dodatkowym ociepleniu ścian i stropów - mówi Marek Czub, wójt gminy Stoczek Łukowski.

Wartość prac podczas pierwszej części remontu wyceniona została na kwotę 419 tys. zł. Część wydatków w kwocie 320 tys. zł została sfinansowana z preferencyjnej pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Prace remontowe udało się wykonać 2 miesiące przed terminem. Po zakończeniu pierwszego etapu prac, rozpoczęło się niezagospodarowanie terenu wokół szkoły. Ma to poprawić bezpieczeństwo uczniów.

- Część druga remontu szkoły w Szyszkach to roboty drogowe, przebudowa ogrodzenia i zjazdów, przebudowa parkingu wewnętrznego, ciągów pieszych, oznakowanie przejścia dla pieszych, ustawienie oznakowania, odwodnienie terenu. Dzięki tej inwestycji teren przed szkołą zyskał nowy wygląd, ale przede wszystkim zmieniono i dostosowano do potrzeb i przepisów organizację ruchu wokół szkoły, istotnie poprawiając bezpieczeństwo, kompleksowo rozwiązano wewnętrzną komunikację i odseparowano ruch pieszych od pojazdów. Zyskano również kilkanaście nowych miejsc parkingowych - dodaje wójt.

Wartość remontu wokół szkoły w Szyszkach wyniósł 184,5 tys. zł i w całości został sfinansowana ze środków własnych Gminy Stoczek Łukowski.

Również w Szkole Podstawowej w Kisielsku została wykonana izolacja termiczna ścian i stropu, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych, wykonanie nowego tynku na elewacji budynku szkolnego, malowanie elewacji sali gimnastycznej, remont schodów zewnętrznych.

Wartość prac wyceniona została na kwotę 305,6 tys. zł. Część wydatków w kwocie 210 tys. zł zostanie sfinansowana z preferencyjnej pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Termin zakończenia tej inwestycji zaplanowano na 30 września bieżącego roku - podkreśla wójt.

W wakacje przeprowadzono remont wnętrza budynku Szkoły Podstawowej w Kamionce.  Odmalowano sufity i ściany oraz wymieniono drzwi wewnętrzne i ościeżnice.

- Planowane jest jeszcze docieplenie ścian zewnętrznych, murów fundamentowych, ścian pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi pomieszczeniami oraz stropów pod poddaszem nieogrzewanym. Wyremontowany zostanie też budynek gospodarczy. Docieplone styropianem będą ściany zewnętrzne, zostanie położony nowy tynk i wykonana zostanie podbitka stalowa ocynkowana - mówi wójt.

Wartość robót budowlanych przewidzianych do wykonania wynosi 307,7 tys. zł. Część wydatków w kwocie 190 tys. zł zostanie sfinansowana z preferencyjnej pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Termin zakończenia tej inwestycji zaplanowano na 30 listopada.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE