Reklama

Wymiany śmietniczek nie będzie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Wymiany śmietniczek nie będzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wracamy do tematu śmietniczek z rur kanalizacyjnych, które kilka tygodni temu zostały ustawione na na drogach wojewódzkich w Łukowie Łukowa i Stoczka Łukowskiego. Komentarza w tej sprawie udzielił zarządca dróg.

Przypomnijmy: kilka tygodni temu na ulicy Międzyrzeckiej i Świderskiej w Łukowie oraz na ulicach Piłsudskiego i Sikorskiego w Stoczku Łukowskim pojawiły się brązowe rury kanalizacyjne, które służą jako kosze na śmieci. Jak się okazuje, nietypowe konstrukcje postawiła firma z Ryk zajmująca się na co dzień utrzymaniem i projektowaniem ogrodów oraz zieleni w tym mieście. Firma na początku marca wygrała przetarg na usługę wykonania czystości w pasach drogowych dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Białej Podlaskiej. Podobny przetarg wygrała też w rodzimym mieście na początku roku.

Jak powiedział Redakcji Zbigniew Rabczewski, kierownik RDW w Białej Podlaskiej, zarządca drogi nie ma zastrzeżeń co do wyglądu koszy. W planach nie jest też sugerowanie Wykonawcy, aby śmietniczki zmieniły swój wygląd, ani tym bardziej karanie za obecny ich kształt.

- Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie stawiał wymogów odnośnie kształtu koszy. Naszym zdaniem spełniają one swoje zadanie - stwierdził Z. Rabczewski.

Jak udało nam się ustalić, zarządca dróg wojewódzkich nie planuje też ingerować w wygląd koszy. Wychodzi więc na to, że trzeba będzie przyzwyczaić się do widoku rur kanalizacyjnych, do których teraz można wrzucać także śmieci. Wygląd śmietniczki zmienią być może dopiero w przyszłym roku, kiedy ogłoszony zostanie nowy przetarg na utrzymanie czystości wzdłuż dróg wojewódzkich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE